Головна Наради, сесії На сесії районної ради

На сесії районної ради

2640

24 вересня під головуванням Володимира Голядинця, голови Шацької районної ради, та за участю його заступника Людмили Єрофєєвої, голови Шацької РДА Володимира Найди відбулася чергова сесія районної ради.

Розпочалося засідання сесії із заслуховування депутатських запитів: Анатолія Гириковича – до Шацької селищної ради та відділу освіти – про встановлення сміттєвого бака біля НВК «школа-дитсадок» с. Мельники; Анатолія Бубели – до Волинського облавтодору – про капітальний ремонт відрізку дороги Шацьк-Прип’ять-Любохини, де через її жахливий стан до с. Прип’ять не їздить пасажирський автобус із Луцька.

Були затверджені звіти голів постійних комісій районної ради з питань охорони здоров’я, культури, освіти, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту (голова Сергій Віннічук); з питань сільського господарства, продовольства та земельних ресурсів (голова Віталій Голядинець). При розгляді питання про надання соціальних послуг були висловлені пропозиції провести спільні семінари фахівців соціальної роботи із заступниками з виховної роботи директорів шкіл, а список послуг, які можуть надаватися відповідними соціальними працівниками, розмістити на інтернет-сайтах районної ради, РДА, разом з тим проводити роз’яснювальну роботу серед сільського населення про надання соціальних послуг.

Депутатами також схвалено звернення щодо проекту Указу про затвердження Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та про редакцію розділу проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування, про що інформувала Людмила Єрофєєва. Вона зазначила, що обговорення даної концепції відбулося на засіданнях регіональних рад кожної області, в нашому районі її було обговорено на громадській раді. Прийняття такої концепції, що зумовлює в подальшому необхідність проведення реформування органів місцевого самоврядування, – одна з вимог вступу України в  Євросоюз. «Ця концепція пройшла експертизи на рівні Євросоюзу, отримала схвальні відгуки і від експертів Європейської хартії. До нас звернулися з Української асоціації районних і обласних рад з проханням підтримати проект Концепції, розрахованої до 2020 року, з урахуванням усіх змін, які були подані до Кабміну», – наголосила Людмила Степанівна.

«Пропозиції щодо проекту Концепції приймаються ще й сьогодні, тому будь-хто може ознайомитися з ними та подавати свої доповнення та зміни. Загалом Концепцію можна охарактеризувати фразою «Для людини і заради людини», – підсумував Володимир Голядинець.

Було розглянуто хід виконання кількох районних цільових соціальних програм, про що інформували керівники відповідних установ та організацій району.

Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА, ознайомив депутатів зі змінами до районного бюджету на 2013 рік. Зокрема, 144 тис. грн. з резервного фонду було перерозподілено на заробітну плату працівникам сільських рад (Самійличівська, Прип’ятська, Пулемецька, Пульмівська), в тому числі 20 тис. грн. – Піщанській сільській раді на закупівлю матеріалів на ремонт даху дитсадка, 15 тис. грн. – на підтримку програм фізичної культури і спорту, 30 тис. грн. – на ремонт РБК, який буде проводитись у співфінансуванні між селищною радою (350 тис. грн.) та державним бюджетом (1 млн. грн.).

Депутати також підтримали наміри ТзОВ «Сапротрейд» щодо розробки родовища корисних копалин (сапропель) на озері Велике Піщанське.

Віта ШЕПЕЛЯ.