Головна Наради, сесії Питання реформи первинної ланки медицини потребує ретельного вивчення

Питання реформи первинної ланки медицини потребує ретельного вивчення

2774

На позачерговій сесії Шацької селищної ради, яка відбулася 18 квітня, майже дві години депутати бурхливо обговорювали одне-єдине питання: про погодження вилучення закладів охорони здоров’я первинної ланки та майна, що знаходяться на території Шацької селищної ради, з оперативного управління комунального закладу Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів.

Нагадаю, що 12 квітня на позачерговій сесії депутати Шацької районної ради надали згоду на виведення медичних закладів первинної ланки, що знаходяться на території Шацького району, зі складу КЗ Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів. Стосовно рішення селищних депутатів – то тут вони не були так категорично упевнені у пропонованому районною радою рішенні.
За словами Людмили Цевух, в.о. голови Шацької селищної ради, секретаря, зараз в усіх районах утворені чи то міжрайонні (як в Шацьку), чи то свої комунальні заклади ЦПМСД, які включають амбулаторії та ФАПи (у своєму підпорядкуванні Шацька селищна рада має одну амбулаторію та вісім ФАПів). Зараз іде перетворення комунальних закладів медицини у некомерційні підприємства комунальної власності для того, щоб отримувати медичну субвенцію на обслуговування людей, які уклали договір з лікарями. Районною радою було прийнято рішення про утворення некомерційного підприємства Шацької районної лікарні Шацької районної ради без права юридичної особи. Саме останні слова й спантеличили селищних депутатів, оскільки вони вражають, що за таких умов Національною службою здоров’я не буде укладено договір про фінансування.

На сесії селищною радою напрацьовано проект рішення з цього питання, в якому пропонувалося підтримати вихід зі складу ЦПМСД Любомльського і Шацького районів; погодити Шацькій районній лікарні вилучення з оперативного управління майна та передачі його на баланс в район. Але не погоджуються селищні депутати з рішенням районної ради про створення некомерційного підприємства на базі лікарні, тобто вторинної ланки медицини. «З ким ми не говорили, такі установи створюють тільки на базі первинки. Тому є сумніви, що в некомерційні підприємства первинної ланки гроші не надійдуть з Національної служби здоров’я. Додає непевності ще й те, що пропонують створити в районі некомерційне підприємство без права юридичної особи», – зазначила Людмила Цевух.

Аби знайти вихід із ситуації, на сесії телефоном консультувалися з юристом Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Андрієм Погорілим. Він також не дав гарантії того, що за такого формату реорганізації лікарі отримають субвенцію з держбюджету. Але якщо затягнути процес реорганізації – теж можна залишитися на деякий час без фінансування, – висловлювали побоювання депутати.

У підсумку депутати прийняли звернення до Шацької районної ради в найкоротший термін створити спільну робочу групу з представників депутатського корпусу Шацької районної та Шацької селищної рад, місцевих закладів охорони здоров’я з обговорення питання створення комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Шацького району як окремої юридичної особи у зв’язку з ризиками щодо фінансування Національною службою здоров’я України комунальних некомерційних підприємств вторинної ланки.

Віта ШЕПЕЛЯ