Головна Наради, сесії Питання, що найбільше турбують людей

Питання, що найбільше турбують людей

2838

Нещодавно Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, провів виїзний прийом громадян на території Піщанської сільської ради. Найперше, за графіком, голова зустрівся з жителями с. Затишшя в місцевому клубі. Мешканці села просили посприяти у ремонті вуличного освітлення.

Зверталися люди з проханням сприяти залученню спонсорської допомоги на будівництво храму. Розповіли, що вже мають проект та й частину коштів громада зібрала, проте їх не вистачає, аби покрити всі витрати.
Багато запитань виникло у жителів Затишшя стосовно реформ децентралізації та охорони здоров’я. Місцеві заявили про готовність приєднуватися до Шацької громади, адже бачать, як там працюють. Прикладом є навчальний заклад у с. Мельники, в якій навчаються діти з с. Затишшя. Якісний довіз школярів, задовільна матеріально-технічна база школи та умови навчання – це ті переваги, які отримали діти з невеликого села.

В найменшому населеному пункті сільської ради – Кам’янці – жителі також прийшли на прийом, аби вирішити проблемні питання. Вони розповіли, що в населеному пункті проживають переважно старші люди, а медпрацівника у ФАПі немає. Санітарка може виконати найпростіші маніпуляції, як-от зміряти артеріальний тиск, проте зробити ін’єкцію має право лише фельдшер. Тому люди просять сприяти вирішенню питання, щоб декілька разів в тиждень у медпункті працював медпрацівник з амбулаторії. Також люди просили, щоб навесні не ходив до них грейдер, оскільки він вивертає каміння і робить дорогу ще гіршою. До слова, це єдине село в нашому районі, яке звертається з таким проханням.

В с. Острів’я жителі попросили врегулювати ситуацію з незаконно вирізаними деревами на ділянці біля села. Голова районної ради разом з місцевими оглянув територію, про яку розповідали острів’янці. Ділянка розташована між межами села й володіннями ШНПП, землі є власністю держави, ними розпоряджається управління Держгеокадастру.

Неозброєним оком видно пеньки з-під вільхи. Проте самих стовбурів уже немає, залишилися недбало розкидані обрізані гіляччя та непочищені чагарники. Поки готувалася стаття, це питання було розглянуто на засіданні постійної комісії районної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, а також підготовлено звернення до відповідних служб з проханням відреагувати на ситуацію, що склалася, та повідомити районну раду про результати розгляду та вжиті заходи.

Сергій Карпук відвідав школу в с. Острів’я. Неприємно вразила купа сміття позаду школи. На жаль, директор в цей час перебував на курсах підвищення кваліфікації, тож не міг пояснити ситуації. Помітним з вулиці є дірки в даху школи та незавершена робота із заміни вікон. Дані питання будуть доведені начальнику відділу освіти, молоді та спорту для відповідного реагування.

Наприкінці поїздки Сергій Карпук відвідав с. Піща. Жителі села просили посприяти у якомога швидшому вирішенню питання зі шкільною їдальнею та будівництвом нової амбулаторії. Завідувач цього медичного закладу попросив допомогти з доїздом до установи, оскільки в зв’язку з потеплінням дорогу зовсім розмило, через що карету швидкої змушені залишати на дорозі.

За результатами розгляду звернень Сергій Карпук дав відповідні доручення, аби порушені під час прийому питання, розв’язання яких належить до компетенції органів місцевого самоврядування, були оперативно вирішені. Під час прийомів консультації надавала юрист Шацького бюро правової допомоги Роксолана Цвид.

Ірина Хвисючик