Головна Наради, сесії Питання зайнятості населення та учасників АТО – на оперативній нараді

Питання зайнятості населення та учасників АТО – на оперативній нараді

4769

Традиційно у понеділок в Шацькій райдержадміністрації від­бу­лася оперативна нарада з керівниками установ, відділів та струк­турних підрозділів адміністрації, головами сільських та селищної рад. Проводив оперативку голова Шацької РДА Василь Голядинець, участь у якій також взяв голова Шацької районної ради Сергій Карпук.

На початку наради присутні хвилиною мовчання вшанували па­м’ять померлого в зоні АТО жителя с. Омеляне Сергія Грибука.

Про виконання районної Програми зайнятості населення інфор­мувала Мирослава Терета, директор Шацького районного центру зайнятості. Ця програма визначає основні напрямки реалізації державної політики у сфері зайнятості, заходи і шляхи вирішення проблем у цій сфері. Фахівці центру зайнятості індивідуально під­ходять до кожного, хто шукає роботу, та роботодавців. Безро­біт­ним, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, пропонують навчання за державними програмами, курси підвищення квалі­фікації, організовують круглі столи, ярмарки вакансій, семінари, на яких стимулюють до самозайнятості. За півроку послугами Ша­цького центру зайнятості скористалося 753 громадян, 619 з яких мали статус безробітного. Було працевлаштовано 307 осіб, що звернулись до центру зайнятості за сприянням у праце­влаш­туванні (завдання Програми на 2017 рік – 440 осіб).

Загалом станом на 1 липня на обліку в центрі зайнятості пере­буває 357 безробітних, в тому числі 149 жінок (41,3%), 101 особа з числа молоді до 35 років (28,3%), та 139 – особи, котрі недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці (38,9%). За звітний період прийнято рішення про надання компенсації єдиного внеску робо­тодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця безробітних. За направленням центру зайнятості проходили стажування 39 безробітних, з яких 28 було працевлаштовано після навчання, 10 – ще проходять навчання.

За півроку роботодавцями подано 324 вакансії, з яких 296 було укомплектовано на кінець червня. Значна увага приділяється організації громадських робіт, до яких залучено 21 особу, до робіт тимчасового характеру – 80 осіб. На фінансування цього виду робіт передбачали кошти тільки Шацька селищна рада (7 тис. грн.) та Ростанська сільська (4 тис. грн.). Мирослава Терета попросила сільських голів у місцевих бюджетах все-таки передбачати кошти на громадські роботи, оскільки у сільських радах роботи вистачає, та й для бюджету громади це є часткове заощадження бюджету. Загалом в центрі зайнятості на громадські роботи передбачено чималу суму – 87 тис. грн., з яких використано лише 8 тис. грн.?

Інформувала присутніх про підсумки роботи в районі щодо за­хисту прав дітей за підсумками І півріччя 2017 року Олена Кро­пивник, в.о. начальника  служби у справах дітей РДА. На пер­вин­ному обліку в службі станом на 3 липня перебуває 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких 8 – дітей-сиріт та 23 дитини, позбавлені батьківського піклування. Протягом 6 місяців 2017 року поставлено на первинний облік служби 1 дитину-сироту, яку влаштовано під опіку. Також під опікою та піклуванням громадян перебуває 26 дітей цієї категорії, одна дитина навчається в Головненській школі-інтернаті на повному державному утриманні, 4 дітей виховується в прийомних сім’ях. В районі створено і функціонує три прийомні сім’ї, в яких ви­хо­вується 6 прийомних дітей. Протягом цього півріччя прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу в районі не створювались. У співфінансуванні з обласним бюджетом (50 тис. грн. з районного та 50 тис. грн. з обласного бюджету) було виділено на ремонт житла дитини-сироти із с. Самійличі.

На профілактичний облік службою взято 11 дітей, які про­живають у 5 сім’ях. Загалом на даний час на обліку перебуває 22 сім’ї, в яких виховується 53 дитини. Службою у справах дітей спільно з представниками інших структур здійснюється контроль за від­ві­ду­ванням неповнолітніх культурно-розважальних закладів, забо­рони продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. В цьому році вже проведено 17 таких рейдів, сімох батьків притягнуто до адміністративної відповідальності, які не забезпечують належні умови навчання та виховання своїх дітей.

Як відзначив Василь Голядинець, влітку особливо гостро стоїть питання відвідування неповнолітніми розважальних закладів. Тож, на його думку, в цьому питанні треба посилити контроль, і не ли­ше проводити рейди, а й проводити профілактичні бесіди з власниками закладів. Сергій Карпук, в свою чергу, просив звернути увагу на те, що влітку багато хто з дітей влаштовується на роботу продавцями без оформлення трудових договорів. «Коли мова йде про торгівлю морозивом, то це ще якось можна зрозуміти. А коли підакцизними товарами – то на це повинні реагувати відповідні служби, куди комісія районної ради, яка виявлятиме такі факти, надсилатиме усі матеріали», – зазначив він.

Про професійну адаптацію учасників АТО інформували Валерій Андросюк, заступник начальника управління соціального захисту населення, та Мирослава Терета. Як повідомив Валерій Сте­па­нович, з обласного бюджету розподілено кошти між управліннями соціального захисту населення. Шацький район на це отримав 16 тис. грн. Паспортом Програми передбачено середню витрату на проведення професійної реабілітації учасника АТО – 5 тис. 366 грн. Тож на виділену з області суму можуть пройти професійну реа­білітацію лише три особи. В управління соціального захисту ство­рено реєстр учасників АТО, які виявили бажання пройти про­фе­сійне навчання (загалом – 15 осіб). Двоє осіб будуть навча­тися на водіїв категорії «В» (подані заявки, навчання розпочалося з 5 липня), виявили бажання й інші учасники АТО пройти професійну ре­абілітацію за такими спеціальностями, як водії-трактористи сільгоспвирорбництва (3 особи), слюсар по ремонту автомобілів (1), лицювальник-плиточник (1). Але проблема в тому, що ці заклади знаходяться в Луцьку, тому учасникам АТО доведеться з власної кишені оплачувати проживання.

В свою чергу Мирослава Терета повідомила, що на обліку в центрі зайнятості перебуває 28 учасників АТО, працевлаштовано на службу за контрактом 1 особа. За 6 місяців цього року до установи звернулося 8 учасників АТО, а станом на 1 липня мають статус безробітного 15 атошників. Щомісячно в останній четвер в центрі зайнятості проходять засідання «Клубу учасників АТО», до яких залучаються спеціалісти Шацького бюро безоплатної пра­вової допомоги.

Голова райдержадміністрації звернув увагу керівників цих уста­нов, а також районного військкомату оперативно інформувати уча­сників АТО про пільги, можливості реабілітації та навчання, спри­яти працевлаштуванню.

Віта ШЕПЕЛЯ