Головна Наради, сесії Ринок один, а думки різні

Ринок один, а думки різні

3837

Торгівля на ринках сьогодні відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні населення як продовольчими, так і непродовольчими товарами. Вона стала фактичним місцем праці великої кількості як пенсіонерів, так і працездатного населення, суттєвим джерелом додаткових стабільних доходів.

Шацький ринок для мешканців нашого маленького західноукраїнського селища – це чи не єдине місце більш-менш пристойного заробітку. Чому пристойного? Адже, на думку як місцевого населення, так і відвідувачів району, ціни на товар дещо завищені. Тому чималий капітал наших жителів осідає в кишенях підприємців міст Любомль, Ковель, Володимир-Волинський, бо там вигідніше «затоварюватись».

Чому так склалось, а також про перспективи покращення в роботі ринку, говорилося під час робочої зустрічі першого заступника голови Шацької РДА Віктора Плейтуха з директором ПрАТ «Шацьке РТП» Олександром Шепелею в рамках реалізації у регіонах завдання Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення.

– На відміну від відвідувачів ринку, для яких вхід на ринок є безплатним, ринкові торговці за право зайняти ринкове торгове місце щодня сплачують вартість ринкового збору. До платників ринкового збору не належать довгострокові орендарі, – зазначив в ході зустрічі Олександр Сергійович. – Самі ж підприємці стверджують, що вони теж платять завищену ціну ринкового збору. Хоча у менш прибуткові місяці ми йдемо їм назустріч, укладаючи договори-бронювання, згідно з якими ціна за використання торгового контейнера або модуля зменшується наполовину.

Та й умови чи не найкращі в області. Всередині змішаного ринку функціонує спеціалізована зона, обладнана столами-прилавками, які зручні для ведення ринкового торгу, розміщені з дотриманням санітарних і протипожежних правил. Забезпечено вільний прохід покупців по ринку і доступ до товарів.

Нами постійно вживаються заходи для підвищення рівня обслуговування і дотримання вимог законодавства щодо захисту прав споживачів, недопущення до реалізації заборонених (м’ясних та молочних виробів білоруського виробництва через загрозу занесення африканської чуми свиней), неякісних і фальсифікованих товарів, додержання громадського порядку.

Торгівлю більшістю продуктів тваринного походження (м’ясом, м’ясопродуктами, салом, птицею, яйцями, медом, молоком і молокопродуктами, сиром тощо) намагаємось зосередити у накритому павільйоні, що відповідає санітарним вимогам. Продукти і продовольчі товари, що є менш вразливими до дії зовнішніх факторів (картопля, овочі, фрукти і ягоди, борошно і крупи та продукти їх переробки тощо), продаються ринковими торговцями за накритими і відкритими столами-прилавками.

Як бачимо, адміністрація установи намагається підтримувати належне функціонування ринку. Та між тим деякі продавці, що реалізують власноруч вирощену сільськогосподарську продукцію, ніяк не хочуть користуватись столами-прилавками, розміщуючи свій товар на проході ринку, вважаючи, що таким чином на їхню продукцію будуть звертати більше уваги. Та вони забувають при цьому про вимоги санітарно-ветеринарної служби.

Паркування транспорту за межами відведених місць, в тому числі на проїжджій частині – це теж неабияка проблема для адміністрації ринку. Маючи дві стоянки, які вміщують близько 300 одиниць техніки, доводиться вислуховувати постійні скарги від відвідувачів ринку. Вартість за паркування з автомобіля коштує лише 4 грн. В чому ж проблема? Якщо одні паркують автомобілі на проїжджій частині, то інші, переважно підприємці, які торгують на ринку, проявлють ще більшу винахідливість. Вони для своїх автомобілів облюбували місця, призначені для паркування транспорту інвалідів!

Тому Віктор Плейтух пообіцяв заслухати на нараді питання виконання доручення голови РДА Володимира Найди щодо впорядкування паркування автотранспорту в районі ринку. Разом із тим відмітив і необхідність покращення умов на територіях, відведених для платного паркування.

Директор ринку пообіцяв виправити ситуацію і з благоустроєм пішохідних доріжок між павільйонами. А на літній період планується проводити полив території – для запобігання підняття пилу та запровадити нововведення – звукове оповіщення на ринку, встановлення камер відеонагляду.

З метою інформування населення та вивчення впливу плати за послуги ринку на ціну товару, Віктор Павлович дав доручення відділу економічного розвитку і торгівлі РДА здійснити аналіз по платі за послуги ринків в області і відповідно рівень цін на основні групи і види товарів, які ми опублікуємо в наступних номерах газети.

Ліана МИСЮРИНА.