Головна Наради, сесії Залишаючись активними в житті району

Залишаючись активними в житті району

3069

Свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні проблем життя району переконливо довели учасники засідання громадської ради, що діє при Шацькій райдержадміністрації, яке відбулося 27 жовтня в залі засідань районної ради під головуванням Адама Дударчука.
У роботі засідання ради взяли участь заступник голови РДА Володимир Бугайчук, начальник гуманітарного відділу виконавчого комітету Шацької селищної ради Анатолій Павлей, представники громадських організацій, керівники структурних підрозділів РДА.

Про роботу районної громадської організації «Ветерани АТО Шацького району» звітував її голова Ярослав Крат. Він запевнив, що в організації панує дружня атмосфера між побратимами, які отримують один від одного підтримку, як моральну, так і матеріальну. Вони часто проводять збори організації, на яких обговорюють проблемні питання і вишукують шляхи їх вирішення, в тому числі виділення земельних ділянок учасникам АТО та фінансування громадської організації.

Володимир Носуліч інформував про роботу районної організації Української спілки ветеранів Афганістану. На території Шацького району проживає 34 воїни-афганці. Володимир Олексійович звітував про волонтерську роботу, яку проводять спільно з іншими організаціями по збору коштів для учасників АТО, які мобілізовувались з Шацького району.

Із заслуханих звітів обох керівників можна зазначити, що ці громадські організації є дуже активними учасниками в житті району, долучаються до заходів місцевого і районного рівнів. Секретар громадської ради Олена Гуж повідомила учасникам засідання про доцільність розгляду заяв, поданих на ім’я голови громадської ради, щодо включення до персонального складу громадської ради двох уповноважених представників громадських організацій: керівника Шацької районної дитячо-молодіжної організації СК «Торнадо» Романа Самолюка та голови Шацької районної громадської організації «Захист дітей війни» Івана Терети. Питання вирішилося позитивно.

Адам Дударчук звернувся до присутніх з промовою з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників (28 жовтня). Він розповів про історичні події цих років: «Для кожного з нас особливими є події Другої світової війни, які безпосередньо пов’язані з визволенням нашої рідної України, події, що навіки залишаються у пам’яті і серцях людей», – наголосив Адам Харитонович.

Привітав присутніх зі святом і Володимир Бугайчук, який зазначив: «Це свято всього українського народу, який вистояв у запеклій боротьбі з ненависним ворогом. Та, перш за все, – це свято ветеранів, на долю яких випало тяжке випробування війною. Наша пам’ять, наші серця крізь роки бережуть глибину синівську вдячність воїнам-визволителям».
Під час засідання громадської ради розглянуто ряд інших питань. Зокрема, голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Катерина Місюк порушила питання про фінансування заробітної плати патронатної медичної сестри. Після обговорення члени громадської ради вирішили підготувати рішення з цього питання і звернутися до Шацької районної ради та Шацької селищної ради.

Голова районної ради інвалідів Ніна Верешко порушила питання щодо будівництва комплексного пам’ятного меморіалу в смт Шацьк та облаштування території біля нього. Обґрунтовані роз’яснення надала Людмила Єрофєєва, заступник голови громадської ради, яка зазначила, що це питання попередньо обговорювалось на засіданнях ради, направлялось як звернення до Шацької селищної ради. Включення реконструкції обеліска Слави в план соціально-економічного розвитку на 2018 рік буде внесено на розгляд сесії селищної ради.
По завершенню засідання учасники здійснили покладання корзин з квітами до підніжжя обеліска Слави в смт Шацьк, де хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих в роки Другої світової війни.

Прес-служба Шацької РДА