Головна Наради, сесії Утеплюйте будинки, а держава компенсує вам витрати

Утеплюйте будинки, а держава компенсує вам витрати

2369

23 вересня під головуванням Сергія Сидорука, першого заступника голови Шацької РДА, та з участю голів сільських і селищної рад, а також голів ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) Шацького району відбувся семінар на тему державної підтримки теплової модернізації житлових будинків. Сергій Федорович, звернувшись зі вступним словом до присутніх, відзначив, що в країні діє програма з енергоефективності, запроваджена Кабінетом Міністрів України з метою зменшення споживання енергоресурсів. Для населення та ОСББ вона приваблива тим, що передбачає надання Ощадбанком кредитів на придбання нових котлів і на проведення в будинку ремонтних робіт (утеплення фасаду, горищ, фундаменту, заміну вікон і дверей, модернізацію інженерних систем тощо). Крім того, держава компенсує вартість утеплення індивідуальних житлових будинків.

Як державна програма впроваджується в Шацькому районі, розповів Леонід Кислюк, керуючий ТВБВ 10002/095 АТ «Ощадбанк», депутат районної ради. З його слів, сьогодні банк розглянув 4 заяви на кредитування твердопаливних котлів від індивідуальних заявників, один кредит уже видано. Сума кредиту – до 50 000 грн. (початковий внесок – 10% вартості товару) – надається по­зичальникам за умови, що у власності останнього чи членів його сім’ї є нерухоме майно. Процентна ставка для індивідуального сектору становить 25% річних, державне відшкодування – 20%, але більше 5 тис. грн.

Щодо ОСББ, то в Шацькому районі існує 10 таких об’єднань: у смт Шацьк, с. Гаївка та с. Світязь. Зі слів Леоніда Петровича, перспек­тива створення ОСББ існує також у селах Пульмо та Піща, де є багатоквартирні будинки. Вимоги до ОСББ у питанні надання кредиту дещо вищі, ніж до представників індивідуального сектору: відкриття рахунку в банку, державна реєстрація, наявність посади керівника, упов­новаженої особи та бухгалтера об’єднання тощо. ОСББ може звертатися в банк із питанням про кредит на утеплення будинку за умови, якщо 75% спів­власників на загальних зборах проголосували «за» виконання проекту за ра­хунок кредиту. Процентна ставка становить 22,5% річних, державне від­шкодування – 30%, термін кредитування – до 5 років. Як відзначив Леонід Кислюк, Ощадбанк у Волинській області видав найбільший кредит об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, зайнявши на рівні держави перше місце.

Присутніх на семінарі зацікавив виступ представника компанії «Henkel» – експерта ринку енергоощадних технологій, який на прикладі багатоквартирного будинку в місті Київ продемонстрував ефективність процесу термомодернізації. Перед тим, як взяти кредит у банку, мешканці цієї багатоповерхівки замовили енергоаудит у компаній «Henkel» та «ЕСКО Україна», представники яких прора­хували вартість робіт. До проведення термомодернізації члени ОСББ споживали електроенергії 1,5 млн. кВт. год., а після – 0,5 млн. кВт. год.; витрачали на опалення – 463 тис. грн., а стали – 283 тис. грн. Загалом отримали економію витрат на опалення в розмірі 45%. Компанією з 2010 по 2014 рік утеплено 100 млн. м2 фасадів (у тому числі зі складною архітектурою), тобто тисячі фасадів по всій Україні, зокрема і в м. Луцьк.

Представник «Епіцентру» поділився з учасниками семінару напрацюваннями компанії в питанні енергоефективності. Відповідні програми діють безпосередньо на базі однойменних магазинів, де клієнти можуть не тільки замовити послугу енергоаудиту, тобто прорахувати кількість необхідних для утеплення будинку та модернізації системи опалення матеріалів, а й оформити кредит.

Завершуючи семінар, Сергій Сидорук відзначив, що всім жителям нашої енергозалежної країни потрібно переймати передовий світовий досвід, нав­чаючись загальної культури економії енергії. Також висловив сподівання, що і мешканці Шацького району зроблять свій вклад у справу зниження енергоємності економіки країни, водночас підвищивши рівень комфорту в житлових приміщеннях і зао­щадивши чималі кошти сімейного бюджету.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.