Головна Наради, сесії Восьмигодинна робота сесії селищної ради дала свої результати

Восьмигодинна робота сесії селищної ради дала свої результати

3524

Понад вісім годин знадобилось депутатам Шацької селищної ради для розгляду усіх тридцяти семи питань, які виносились на розгляд чергової п’ятої сесії. Засідання провів голова селищної ради Сергій Віннічук, взяли участь  Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, та Сергій Кужель, заступник голови Шацької РДА.

Чимало прозвучало й депутатських звернень: від Богдана Тимо­шука – про законність виділення земельних ділянок та забудови їх меж парканом на вул. Л.Українки, що перешкоджають проїзду як власного транспорту, так і пожежного чи автомобілів швидкої, унеможливлюють про­ведення ремонтних робіт та очищення від снігу у зимовий період, одночасно є порушенням будівельних норм, а також розширення початку вулиці Лесі Українки (за магазином «Діана» біля ветери­нарної лікарні); від Віри Ковальчук – про встановлення лежачого поліцейського та знаку обмеження швидкості біля школи по вул. 50 років Перемоги, встановлення двох ліхтарів по вул. Приозерна і впорядкування території та вста­новлення туалетів біля пляжу озера Люцимер; Людмила Єрофєєва – про ремонт дороги по вул. 1 Травня та Ярини Смоляр; Валентина Стаднік – про встановлення знаку обмеження швидкості на цен­тральній вулиці урочища Гряда. Чи не найбільше обговорення в часі викликало звернення депутата Олександра Постернака, в якому він озвучив проблеми, з котрими зіткнулися жителі с. Гаївка. Вони скар­жилися на те, що керівництво санаторію «Лісова пісня» перекрило дорогу до санаторію та пляжу озера Пісочне та встановило плату за вхід на нього, че­рез що місцеві не мають доступу до магазину та поштового відділення.

Стосовно першого депутатського звернення, то Ярослав Крат озвучив два варіанти розвитку подій: перший – звернення місце­вих жителів до прокуратури, котра скасу­є державний акт, і зе­мельна ділянка буде розроблятися по-новому, або селищна рада має викупити її частину для суспільних потреб за бюджетні кошти. Далі Сергій Віннічук дав відповідь на деякі звернення депутатів. Так, встановлення лежачого поліцейського по вул. 50 років Перемоги є неможливим, оскільки це траса міжна­родного значення; стосовно освітлення вулиць – то є домовленість із війтом Гміни Ханна щодо написання проектів на вуличне освіт­лення на соняч­них батареях та проект по ремонту доріг. Вже зроб­лено вуличне освітлення вулиць села Гаївка та шацької – Гагаріна, мають роз­початися роботи з освітлення по вул. Лесі Українки, є проект по освітленню вул. Набережна (вартість – 109 тис. грн.), який віддали на коригування. Далі селищна рада буде робити проекти з освіт­лення інших вулиць. Стосовно пляжу озера Люцимер, то там уже покосили та вирубали чагарники, а щодо туалетів – то їх вста­новити можливо лише через дорогу (свої пропозиції мають надати у відділі регіонального розвитку та ЖКГ РДА). Запити по ре­монту доріг будуть враховані та вирішу­вати­муться на засіданнях виконавчого комітету. Прокоментував Сер­гій Віннічук і ситуацію із зверненням жителів с. Гаївка. За його словами, на виїзному прийомі до нього звернувся Віктор Карпук, директор санаторію, та озвучив, чому саме таке рішення довелося прийняти керів­ництву оздоровчого закладу: у вихідні на пляж, яким користується санаторій, приїжджають два-три авто­буси відпочивальників, а людям, які проходять лікувальні проце­дури до обідньої пори, уже не вистачає місця на лежаках, а то й узагалі на пляжі. Після таких відвідин залишаються купи сміття, яке доводиться збирати та вивозити працівникам санаторію. Тож Віктор Карпук просив селищну раду облаштувати комунальний пляж та зробити до нього пішохідну дорогу в обхід санаторію. Як зазначив на сесії Сергій Карпук, місцевих жителів на пляж охорона пропускає, мова йде лише про заїжджих відпочивальників. В свою чергу, за словами Сергія Віннічука, облаштування громадського пляжу коштуватиме селищній раді чимало коштів, тож поки було прийнято рішення виконкому розібратися в ситуації та врахувати усі пропозиції, які були озвучені на сесії.

Врахували депутати звернення жителів села Мельники, яке зачитав Олександр Постернак, з проханням розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка знаходиться поза межами села, в урочищі Ліс, та облаштувати громадське пасовище. Коментуючи звернення Валентини Стаднік, Сергій Вінні­чук дав на розгляд депутатам приблизні проекти по центральній вулиці ур. Гряда (облаштування пішохідної зони) та скверу біля пам’ятника Т.Шевченка (проекти будуть розміщені на сайті Шацької селищної ради для обговорення). Було домовлено із власниками баз відпочинку про те, що за кошти селищної ради буде зроблено проект пішохідної зони Гряди, а на умовах дольової участі власників баз (якщо погодяться з таким проектом) він буде реа­лізовуватися. Сергій Миколайович попросив депутатів та гро­мадськість активно долучатися до обговорення та вносити свої пропозиції.

Про внесення змін до плану детального планування частини вул. Гагаріна (район стадіону) інформував Ярослав Крат, спе­ці­а­ліст ІІ категорії із земельних питань. Планується, що за кошти благодійного фонду Ігоря Палиці буде облаштований спортивний ком­плекс із біговими доріжками, волейбольним та баскетбольним майданчиками. Якщо проект буде реалізовано, це дасть мож­ли­вість організовувати змагання не лише в літній період, а й осінньо-зимовий. За рахунок оренди стадіону залучатимуться чималі кош­ти у казну (наприкінці сесії депутати дали згоду взяти стадіон на баланс селищної ради). При розгляді заяв про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ді­лянок депутатами приймалися рішення як позитивні, так і пе­ре­но­сились розгляди заяв до розробки генерального плану селища. Людмила Єрофєєва запропонувала сформувати чергу із громадян, які першочергово потребують виділення земельних ділянок, та включити пільгові категорії населення (учасники АТО, діти-сироти). Не погоджували депутати заяви щодо можливості надання доз­волу на розробку документації із землеустрою (за запитами Голов­ного управління Держгеокадастру), оскільки земельні ділянки межують з населеними пунктами і в процесі розробки генплану увійдуть до меж населеного пункту та матимуть інше цільове призначення.

Не затвердили депутати звіт про експертно-грошову оцінку та продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення по вул. 50 років Перемоги, 5 підприємцю Володимиру Ковшу. Як інформував Ярослав Крат, на замовлення селищної ради однією з фірм була розроблена експертно-грошова оцінка земельної ділянки площею 0,92 га на суму в 275 тис. грн., в той час, як згідно з витягом технічної документації про нормативно-грошову оцінку Державного земельного агентства від 4 травня 2016 року, ціна земельної ділянки становить 951 тис. грн. Суттєва різниця й спону­кала депутатів надіслати звіт про експертно-грошову оцінку на державну експертизу. Якщо вона підтвердиться, то селищна рада буде продавати майже гектар землі підприємцю за 275 тис. грн. Не переконали депутатів не зволікати з цим і аргументи Воло­ди­мира Ковша про те, що він уже 12 років працює підприємцем, спла­чує усі податки, має 9 офіційно оформлених найманих пра­цівників, а через тяганину із землею щороку змушений сплачувати штрафи за нецільове використання земельної ділянки. Сам же підприємець не має права змінити цільове призначення землі, зробити капітальний ремонт приміщень, підключитися до кана­лізаційної мережі (проекти не погоджує архітектор), оскільки не є її власником, а селищна рада більше десятка років так і не спро­моглася цього зробити або продати її підприємцю.

Відповідно до звернення жителів села Мельники депутати дали дозвіл на розробку проекту земельних ділянок, які знаходяться за межами села (урочища Став, Пісоцький ліс, Городища) для створення громадських пасовищ.

Своїми рішеннями депутати прийняли ставки транспорт­ного, акциз­ного податків, турис­тичного збору, ставок податку для плат­ни­ків єдиного податку спрощеної системи оподатку­вання (для фізичних осіб – під­приємців І групи – 10%, ІІ групи – 17-20% залежно від виду діяльності), про що інформував Сергій Боярчук, юрис­кон­сульт селищної ради. Враховано пропозиції при обговоренні ставок земе­льного податку, тож тепер власники (фізичні особи) земель­них ділянок-паїв спла­чуватимуть податок у роз­мірі 0,1%. Відтак рі­шенням де­путатів селищної ради вста­новлено, що за будинки більше 120 м2 та квартири більше 60 м2 жителі селищної ради будуть сплачувати 0,2% розміру міні­мальної заробітної плати (ну­­льова ставка встановлюється для пільгових категорій, перелік яких визначила селищна рада, але водночас вони будуть спла­чу­вати податок на нерухоме майно, якщо його викорис­тову­ватимуть у комерційній дія­ль­нос­ті). Врешті-решт після обго­ворення ставок на об’єкти не­житлової нерухомості, які вико­рис­то­вуються у ко­мерційній діяль­ності юридичними та фі­зичними особами – під­при­єм­цями, дійшли згоди депутати, виконавчий комітет селищної ради та підприємці й у цьому. Були запропоновані такі ставки податку, які задовольнили обид­ві сторони: і селищну раду, і підприємців. Такий компроміс з обох сторін допоможе наповни­ти бюджет (хоч і не так суттє­во, як можна було сподіватися), але дасть можли­вість розви­ва­тися малому та середньому бізнесу (докладніше про ставки податку читайте на сайті Шацької селищної ради).

Вносячи зміни до бюджету селищної ради (інформувала го­ловний бухгалтер Надія Ду­дарчук), депутати розподілили 465 тис. грн. вільних залишків. Додали фінансування на органи місцевого самоврядування, бла­гоустрій, святкування Дня села Мельники, землеустрій. Отримали кошти і дитяча му­зич­на школа (9 тис. грн. на ре­монт сходинок), ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк (20 тис. грн. на вста­нов­лення паркану), міський Буди­нок культури (10 тис. грн. на оплату процедури технічного нагляду). Як зазначив Сергій Віннічук, обласною радою серед 90 проектів області було ві­діб­рано 11, в тому числі й проект селищної ради (закупівля сміт­ників), фінан­сування якого буде здійснюватися з обласного та міс­цевого бюд­жетів у розмірі 50х50. Написаний проект із по­сольством Канади по збору сміт­тя, тож кошти для реалізації цих проектів також потрібно пе­редбачити. Решту коштів буде виділено на дороги.

Віта ШЕПЕЛЯ.