Головна Наради, сесії Земельні питання – знову у центрі уваги сесії Шацької селищної ради

Земельні питання – знову у центрі уваги сесії Шацької селищної ради

2534

8 травня під головуванням Віктора Сороки, Шацького селищного голови, відбулася чергова сесія селищної ради, в якій взяли участь голова РДА Олександр Кусько та голова районної ради Сергій Віннічук.

Після розгляду депутатських запитів перед присутніми про стан та заходи по покращенню благоустрою та санітарного стану населених пунктів та рекреаційних зон Шацької селищної ради звітував Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління». За його словами, активна робота з благоустрою населених пунктів розпо­чалася одразу після того, як розтанув сніг. Зокрема, перед пас­хальними святами було прибрано на кладовищах (вивезено понад 140 м3 сміття), проводилось обрізування дерев по центральних ву­лицях, впорядковувалися клумби, вивезено майже 200 м3 сміт­тя від населення, проведено благоустрій обелісків. Проблемою для підприємства є швидке заповнення полігону ТПВ, бо саме туди завозиться сміття з інших населених пунктів району. Ще на початку весни планувалося розпочати платний вивіз сміття від на­се­лення, проте процес затягнувся через затримування перера­хування казначейством коштів для придбання сміттєвих мішків, а також підвищення за останні місяці їхньої вартості з 7 до 12 грн. Тож з вирішенням цієї проблеми обіцяв допомогти Олександр Кусько. Він також зауважив, що сьогодні, перед початком літнього сезону, потрібно особливу увагу приділити вирішенню проблем з вивозом сміття, зокрема, і по с. Мельники (депутатське звернен­ня). Відповідним службам потрібно більш активно реагувати на факти самовивозу сміття у ліс жителями населених пунктів, оскільки лише протоколи та чималі штрафні санкції зможуть змусити людей виправитися, а також штрафувати ті тимчасові торгові точки, біля яких відсутні закриті сміттєві баки.

Також депутати надали доз­віл виконавчому комітету се­лищ­ної ради на розробку проек­ту землеустрою щодо відве­дення земельних ділянок у смт Шацьк для будівництва та обслуговування каналізаційно-насосних станцій по вул. Шев­ченка, Незалежності, Лісова. Проте найболючішими, як зав­жди, виявився розгляд земельних питань. При наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо розташування інди­відуального житлового будівництва було надано дозвіл на роз­робку такої документації по кількох земельних ділянках, що розташовані у с. Мельники та смт Шацьк. Громадяни, які писали заяви, за словами Ярослава Крата, спеціаліста селищної ради з земельних питань, ознайомлені з тим, що розробка такої доку­ментації за власний кошт не гарантує їм право на отримання зе­мельної ділянки для будівництва. Звісно, рішення, коли розробнику документації в подальшому не надавалось право на отримання ділянки, депутатами не приймались. У свою чергу Сергій Віннічук поцікавився, звідки щоразу на сесіях селищної ради знову і знову знаходяться вільні земельні ділянки під забудову: по с. Мельники та нових житлових кварталах чи вулицях селища. Парадокс у тому, що при зверненні громадян більша частина з них отримує відмову, мовляв, земельних ділянок для будівництва немає. При­чина відмови ще і у тому, що заяви подаються без зазначення вулиці чи номера ділянки. Утім, звідки люди можуть знати, де є вільні земельні ділянки під забудову?

В свою чергу Сергій Чумак, депутат селищної ради, озвучив пропозицію переглянути рішення про надання земельних ділянок під забудову на умовах суперфіцію, що були прийняті кілька років тому, і за умовами яких протягом трьох років людина зобов’язу­валася розпочати будівництво. Адже є такі громадяни, котрі не спромоглися навіть розпочати виготовлення документації. В таких випадках усіх їх потрібно попередити про те, що в разі невиконання умов угоди селищною радою будуть скасовані попередні рішення, а вилучені земельні ділянки будуть надаватися іншим людям, які мають можливість і хочуть будуватися.

Дискусії розгорілися і при розгляді клопотання адміністратора громади УГКЦ Різдва Івана Хрестителя отця Богдана Іващука щодо виділення земельної ділянки для будівництва храму по вул. Грушевського (смт Шацьк). Проте депутати так і не дійшли згоди в цьому питанні (забракло голосів для позитивного вирішення). Присутній на сесії Микола Жалнін, головний спеціаліст – юри­с­консульт відділу Держземагентства в Шацькому районі, дав від­повідь на депутатський запит Любові Маригоди про появу протягом останнього часу на території Шацької селищної ради більше десятка садів, які займають чималі площі. Проте ніхто ні за дозволом їх розміщення, ні за погодженням до селищної ради не звертався. Окрім того, більшіть цих садів розміщені у інвестиційно привабливих зонах, тобто поблизу озер та відпочинкових зон. Як пояснив Микола Олек­сандрович, протягом останніх двох місяців на території Ша­цької селищної ради за межами населених пунктів за­реєстровано 13 земельних ділянок для ведення садівництва. Згідно із новим земельним кодексом, який вступив у дію 1 січня 2013 року, землі державної і комунальної власності вважаються роз­межованими. Тобто земельні ділянки, які розташовані поза межами населених пунктів, але в межах Шацької селищної ради, вважаються державною власністю. Тож згідно з ч. 1 ст. 122 ЗКУ повноваження щодо розпоряд­ження землями державної власності сільськогос­по­дарського призначення відійшли до Держземагентства та його територіальних органів. Тому згідно з положенням про Головне упра­вління Держземагентства у Волинській області, саме воно, після рішення Держзем­агентст­ва, є розпорядником земель державної власності сільсько­гос­подарського призначення. Інформації про те, чиї ж сади розміщені на території селищної ради, Микола Жалнін не має, але зазначив, що вона має бути у реєстраційній службі, оскільки усі земельні ділянки підлягають першочерговій реєстрації. Депутати та районні керівники обурені таким «законним грабунком», адже виявилося, що схема пла­нування території району, на виготовлення якої було кілька років тому витрачено 240 тис. грн., стала непотрібною. Але в зво­ротному переконаний Сергій Чумак, бо саме ця схема, за його словами, стане основним доказом того, що земельні ділянки на­давалися всупереч документу, що визначає використання земель у районі. Тож депутатами було прийнято рішення звернутися до Генпро­куратури, СБУ та інших органів влади з метою виявлення закон­ності чи незаконності надання земель під садівництво. Та й справді, чому такі рішення не погоджуються з органами місцевого само­врядування, котрим, можливо, краще бачити перспективу роз­витку територій, їх цільове призначення. І чому сади потрібно роз­міщувати поблизу курортних територій, адже в районі є більш родючі землі на територіях інших сільських рад, де чимало невит­ребуваних паїв.

У налагодженні порядку із земельними питаннями Сергій Віннічук та Олександр Кусько бачать один вихід – це проведення повної інвентаризації земель по населених пунктах. Хоч ця робота буде копіткою і тривалою, але в майбутньому дасть свої результати.

Насамкінець депутати дали згоду на прийняття на баланс селищ­ного стадіону, адже саме в органу місцевого самоврядування є більше фінансових можливостей для його благоустрою.

Віта ШЕПЕЛЯ.