Головна Освіта Порушення мови можуть призвести до відставання дітей у навчанні

Порушення мови можуть призвести до відставання дітей у навчанні

4668

Валентина Голядинець працює логопедом у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – гімназії селища Шацьк. Родом зі Світязя, педагог уже п’ятий рік навчає шацьких школярів правильно вимовляти звуки мови.

ізнається, що найпоширенішим дефектом серед учнів початкової школи є неправильна вимова звука «р».
– Причини цього різні. Найпоширеніші – сюсюкання батьків із своїми малолітніми дітьми; мультфільми, герої яких неправильно говорять. Також на вимову впливає коротка вуздечка  (перетинка під язиком), адже щоб вимовити найскладнішу букву алфавіту – «р», потрібно високо піднімати язик, – розповідає Валентина Вікторівна.

Виправляти дефекти необхідно обов’язково, адже дитина, яка не вимовляє всіх звуків, буде писати з помилками, а отже, відставати в навчанні. Над цим і працює логопед Валентина Голядинець, і роботи в неї щороку збільшується:
– Декілька років тому серед першокласників Шацька було вдвічі менше дітей, які потребували допомоги логопеда. Зараз же на заняття ходять до 30 діток першого і другого класів. І проблеми в них – досить серйозні, пов’язані з вимовою і звука «р», і свистячих, і шиплячих.

Теоретично дитина має виговоритися за 25 занять із логопедом. Проте цей процес індивідуальний для кожного школяра, оскільки 90% успіху – це зусилля дитини і її батьків. Одній, буває, достатньо 3-х занять, другій – 20, а з третьою потрібно працювати півроку.
На заняттях у логопеда школярі роблять спеціальні артикуляційні вправи, на кожен звук – окрема вправа. Також виконують завдання педагога вдома з батьками.

Поради від Валентини Голядинець батькам, які хочуть навчити своїх дітей правильної вимови: відразу виправляйте найменші недоліки в мові дитини, тому що з віком їх буде виправити важче; багато розмовляйте з дитиною під час прогулянок та ігор; вчіть з дитиною вірші, читайте їй книги; розвивайте в дитини дрібну моторику (перебирайте крупи, нанизуйте намистини на нитку, ліпіть з пластиліну і тіста).
Якщо ж ваша дитина все-таки потребує допомоги фахівця, її професійно і кваліфіковано надасть логопед Шацької школи Валентина Голядинець.

Нещодавно відзначали Міжнародний день логопеда. Ця професія входить у тридцятку найбільш потрібних спеціальностей світу, оскільки дає можливість дітям успішно навчатися і реалізовувати себе в майбутньому. Зі святом!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.