Головна Освіта Освітяни Шацького району готові до роботи у новій українській школі

Освітяни Шацького району готові до роботи у новій українській школі

7080

Перед початком нового навчального року традиційно освітяни району збираються на конференцію, аби підбити підсумки минулого навчального року та окреслити завдання на наступний.

Цього року захід відбувся у Шацькому лісовому коледжі 30 серпня, який провела начальниця відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА Людмила Єрофєєва, та участь у якому взяли Людмила Цевух, в.о. голови Шацької селищної ради, Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради. На жаль, не змогли бути присутні керівники району – голова райдержадмінгістрації Василь Голядинець (перебував з робочим візитом у Варшаві), та голова райради Сергій Карпук (поїхав у відрядження до Луцька).

Коротко підбила підсумки минулого навчального року Людмила Єрофєєва. Проте основну увагу вона сконцентрувала на зав­даннях 2018-2019 навчального року, адже саме цей рік стане знаковим у впровадженні реформ початкової освіти, зокрема Нової української школи. «Ще жодного року галузь освіти не отримувала стільки коштів з державного бюд­жету, скільки цьогоріч, адже бі­льше  1 мільярда гривень було спрямовано на Нову українську школу, з яких 40% буде спря­мовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% – меблів, а 20% – комп’ютерного обладнання.  В цьому році Шацький район на матеріали та обладнання для першокласників  отримав 450 тис.грн. За ці кошти закуплено меблі, наочність, обладнання. Окрім того, Шацький район в області є в числі трьох районів, які найкраще впоралися із освоєн­ням коштів на Нову українську школу», – відзначила керівниця районних освітян.

Загалом же, за її словами, на заробітну плату педагогів району в цьому році спрямовано майже 22,5 млн. грн. освітньої субвенції та майже 4 млн. грн. з районного бюджету. З цих коштів на зарплату використано вже 12 млн. субвенції та 2,5 млн. коштів району. На підготовку шкіл до нового навчального року використали майже 100 тис. грн.

Не оминула Людмила Єрофєєва питання дошкільної освіти: в дитсадках проведено ремонти, а в Шацькому дитсадку невдовзі планують відкрити ще одну групу, аби повністю охопити дош­кільною освітою маленьких мешканців селища. Також у дитсадках вихователі активно впроваджують нові освітні технології, що не може не радувати.

Окремо акцентувала увагу педагогів та гостей заходу на впровадженні в навчальних закладах району стандартів Нової української школи, яка грунтуватиметься на педагогіці парт­нерства та взаємодії. В цьому році вперше переступлять поріг  112 першокласників  району. 24 учителі початкових класів пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати. А основ­ною метою школи буде не дати знання, а навчити застосувати їх на практиці та в житті, стимулювати до пошуково-діяльнісної роботи. Вагома увага в цьому році буде приділятись інклюзивному нав­чанню (такі класи будуть діяти у школах сіл Світязь, Пульмо, Ростань і Підманове), а інклюзивно-ресурсний центр, де зможуть нав­чатися діти Шацького району, діятиме у Любомлі. Всього в інклюзивних класах району навчатиметься 9 дітей з особливими освітніми потребами. Окрім того, Людмила Єрофєєва розповіла про забезпечення навчальних закладів матеріалами та обладнанням для ремонту закладів та наочності для уроків, підручниками, організації підвозу учнів до шкіл, відзвітувала і про використання кош­тів на освітянські потреби у 2018 році. Більш активно в мину­лому навчальному році проводились різноманітні спортивні ігри та змагання. «В цьому питання більше уваги треба приділяти вчителям фізичної культури та директорам шкіл, адже зараз набагато легше вирішити питання з фінансуванням поїздок на спортивні змагання, ніж знайти команду для цього», – зазначила головна освітянка району.

Про досягнення педагогів, їхню участь у конкурсах та участь у конкурсах та олімпіадах, підсумки зовнішнього незалежного оціню­вання учнів розповіла Наталія Приступа, завідувачка районного ме­тодичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА. Як вона відзначила, за підсумками ЗНО деякі школи втратили чимало позицій у загальнообласному рейтингу, а деякі навпаки – покращили.

Також привітав освітян з початком нового навчального року Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради, та розповів про забезпеченість шкіл громади і підготовку до нового навчального року. Приєдналась до вітань в.о. голови Шацької селищної ради, секретар Людмила Цевух. Серед очікуваних приємних подій, на які чекає громада в цьому році – це придбання третього шкільного автобуса (на закупівлю якого у місцевому бюджеті на співфінансування передбачено 668 тис.грн.). А серед основних завдань – добудова третьої черги опорної школи та зробити заклад ще більш доступним для дітей інших сіл.

Катерина Редько, голова районної організації профспілки пра­цівників освіти, обнадіяла педагогів району тим, що на державному рівні й надалі будуть шукати фінансові ресурси для належної оплати праці педагогічних працівників.

До вітань педагогів долучилась директорка Шацької районної філії Волинського обласного центру зайнятості Мирослава Терета, вис­ловивши сподівання на те, що і в наступних роках між Центром зай­нятості та школами буде продовжуватися тісна співпраця із профорієнтації  учнів середньої та старшої ланки.

Наостанок – нагородження педагогів, котрі в минулому році показали неабиякі результати своєї роботи. Серед них грамоту Верховної Ради України отримала заступниця директора з нав­чальної роботи НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія смт Шацьк» Тетяна Си­дорук. Педагог подякувала за нагороду та наголосила, що ця відзнака – це не лише її заслуга, а й усього педагогічного колективу опорної школи.

Після завершення конференції для вчителів організували секційні заняття.

Віта ШЕПЕЛЯ