Протягом шести сезонів реалізовувався в обласній службі зайнятості освітній проект «Зимова агрошкола», метою якого було підвищення поінформованості сільських жителів про новітні технології вирощування овочевих, плодово-ягідних культур, вирощування грибів, розведення риби, садівництва, сприяння підвищенню конкурентоспроможності жителів сільської місцевості, допомоги у правильній організації та веденні особистого селянського господарства.
24 жовтня в Шацькому районному центрі зайнятості за участі представників районного управління агропромислового розвитку, центру зайнятості, колишніх слухачів проекту і безробітних стартував 7-й сезон освітнього проекту «Зимова агрошкола».
Зустріч відкрила директор центру зайнятості Мирослава Терета, яка розповіла про шестирічний досвід реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», її результати та перспективи. Вона зазначила, що реальна можливість продовження проекту зумовлена наявністю попереднього досвіду реалізації освітнього проекту «Зимова агрошкола», кваліфікованого кадрового потенціалу, налагодженої співпраці з соціальними партнерами, підвищеним попитом на знання в сферах фермерства (насінництво, овочівництво, садівництво) та дизайну (квітникарство, будівельні роботи).
Про співпрацю із центром зайнятості в реалізації освітнього проекту розповіла начальник управління агропромислового розвитку Шацької райдержадміністрації Галина Носуліч. У своєму виступі вона акцентувала увагу присутніх на виконання діючих програм підтримки агропромислового комплексу з обласного та місцевого бюджетів, на прикладах ознайомила присутніх про учасників програм. Також Галина Анатоліївна зупинилась на перспективах розвитку галузі сільського господарства в рамках підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.
До розмови долучились учасники попередніх сезонів освітнього проекту. В’ячеслав Купира поділився досвідом із вирощування саджанців плодових дерев. Необхідні знання він отримав на семінарі «Основи садівництва», який проводив досвідчений спеціаліст із Волинського обласного центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів агропромислового комплексу. Михайло Сулім поповнив свої знання в галузі тваринництва та більш детально ознайомився із програмами підтримки ОСГ.
На зустрічі обговорювались різноманітні питання, проблеми, які турбують сільських жителів. На завершення всі дійшли однієї думки, що «Зимова агрошкола» – це можливість слухачів поділитись своїми досягненнями, почути новини в законодавстві, в агробізнесі, просто в сільському господарстві, можливість відкрити свою власну справу і зараз, коли країна прямує до ЄС, навчитись європейських навиків ведення сільського господарства.
Галина ЛЕВЧУК, заступник директора Шацького районного центру зайнятості.