Головна Освіта Шацька районна лікарня отримала сучасну техніку

Шацька районна лікарня отримала сучасну техніку

6320

28 серпня до Шацької районної лікарні прибув Юрій Войтенко, директор Північно-Західного регі­онального управління Приват­Банку, аби урочисто вручити но­ве обладнання. Набір приладів для точного аналізу крові та обла­д­нання для обстеження немовлят – цю надсучасну техніку загаль­ною вартістю 486 тисяч гривень вдалося придбати завдяки клієн­там ПриватБанку через Всеу­к­ра­їн­ський благодійний фонд «До­помагати просто!».

Зокрема, медичний заклад отри­мав гематологічний аналіза­тор – прилад для вивчення клі­тин крові. Він повністю авто­ма­тичний і дозволяє з високою точ­ністю обробляти зразки крові, аналізувати їх за двадцятьма пара­метрами, зберігати результати у вбудованій памяті та роздру­ковувати їх. Лічильник лейкоцитарної формули крові – пристрій для підрахунку елементів крові, виз­начення лейкоцитарної фор­мули, кількості еритроцитів тощо. Напівавтоматичний біохімічний аналізатор призначений для визначення концентрації біохімічних речовин крові. Також лікарня отримала обладнання для обсте­ження наймолодших пацієнтів: двоє ваг для новонароджених та два ростоміри для немовлят.

Вручивши техніку, гості оглянули приміщення районної лікарні та почули, як вона працює. Головний лікар Світлана Крецу провела екскурс медзакладом, зокрема терапевтичним і дитячим відділен­нями. Голова Шацької районної ради Сергій Карпук розповів про зміни в сфері медицини, зокрема про створення Центру первинної допомоги на базі Шацької районної лікарні як її структурного під­розділу та реформування лікарні у комунальне некомерційне під­приємство.

Головний лікар подякувала керівництву ПриватБанку і небай­дужим клієнтам за якісне діагностичне обладнання – необхідність для лікарні, яка обслуговує жителів району і численних відпо­чивальників курортного краю.

«Це ще не все обладнання, яке отримає Шацька районна лікарня, – зазначив Юрій Войтенко. – Уже найближчим часом у мед­заклад доставлять високоточний аналіза­тор електролітів та комплект реагентів до нього. Ми розуміємо, що ефективне ліку­вання неможливе без точної діагностики, і сучасне обладнання в лікарні – це передусім врятовані життя пацієнтів. Саме заради цієї благородної мети і працює фонд «Допомагати просто!».

До слова, клієнти ПриватБанку минулого року пожертвували більш ніж 40 мільйонів гривень і продовжують перераховувати ко­ш­ти на благодійність. Медичні заклади Во­лин­ської області отримали обладнання май­же на 2,5 мільйона гривень. Керівництво При­ватБанку з приємною місією побувало в обла­сній дитячій лікарні, Луцькому полого­вому будинку, в Нововолинську, у Володи­мирі-Волинському, допомогу також надава­ли Любешівській лікарні. В планах на близьке майбутнє – підтримати матеріально медичні заклади міста Ковель. Як зауважив Юрій Вой­тенко, попереду ще багато добрих справ, які ПриватБанку обов’язково вдас­ться втілити в життя завдяки його клієнтам.

Благодійні внески можна здійснити на сайті фонду blago.pb.ua, у Приват24 або ж у будь-якому банкоматі чи терміналі При­ватБанку.

Мирослава ЦЮП’ЯХ