Головна Освіта У Києві високо оцінили дослідницьку роботу шацької школярки

У Києві високо оцінили дослідницьку роботу шацької школярки

2641

До 72-ї річниці розстрілу євреїв у Шацьку

В кінці травня у Києві відбувся ХІV Міжнародний конкурс учнівських ро­біт «Історія та уроки Голокосту», який щороку проводиться Україн­ським центром вивчення історії Голокосту.

Дослідницька робота, підготовлена мною разом з науковим керівни­ком Володимиром Носулічем про історію єврейської громади Шацька була високо оцінена журі конкурсу і ми були запрошені на її презентацію до сто­­лиці України. Із надісланих 360 робіт з усіх куточків України, Білорусі та Молдови до захисту було допущено лише 24. Нашими матеріалами зацікавилися представники ізраїльського меморіалу Яд Вашем. Ми вста­новили контакти з працівниками редакційної колегії, яка готує багатотомну волинську «Книгу скорботи» і обмінюємося матеріалами про істо­рію Голокосту. Те, що наша школа вперше взяла участь у такому сер­­йозному конкурсі нау­кових робіт і одразу стала лауреатом, надихає ме­не на подальшу пошуково-дослід­ницьку роботу у цьому напрямку.

У Пущі-Водиці, де ми перебували два дні, панувала доброзичлива атмос­фера. Солідні науковці нарівні спілкувалися з 14-15-літніми шко­лярами, які не боялися вступати у наукову полеміку. Незабутньою була екскурсія по центру Києва, який ще зберігає атмосферу трагічних подій Революції Гідності.

Поїздка до Києва стала можливою завдяки шацьких підприємців Ва­силя Печука та Володимира Назарука, які надали кошти для придбання  квитків. Тож щиро дякую їм за допомогу.

Олександра ГУЖ, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк.