Головна Освіта Як здійснюється правосуддя

Як здійснюється правосуддя

4147

6 грудня учні 9-10 класів «НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк» із вчителем правознавства Наталією Кислюк відвідали Шацький районний суд. Захід відбувся в рамках Всеукраїнського тижня права, що проводився в усіх закладах освіти району з 4 по 8 грудня. Мета зустрічі – ознайомитися з діяльністю Шацького районного суду, підвищити рівень довіри до судової системи України, посилити інтерес школярів до вивчення правознавства, формування у них поваги до права.

Учні з цікавістю оглянули приміщення суду, ознайомились із порядком розгляду судових справ, організацією роботи суду. Школярі поспілкувалися із працівниками закладу. Заступник керівника апарату суду Божена Оксентюк розказала про історію створення районного суду, про його діяльність, специфіку роботи, категорії справ, які розглядаються судом, про притягнення неповнолітніх до кримінальної відповідальності.
Неабиякий інтерес учнів викликала розповідь головного спеціаліста Євгена Семенюка, яка стосувалася автоматизованого документообігу суду, порядку розподілу судових справ, сучасних технологій дистанційних судових засідань в режимі відеоконференції тощо.

Дуже цікавим було спілкування із головою Шацького районного суду Наталією Сушик, яка розповіла учням про порядок звернення до суду, правила поведінки в суді, вимоги до осіб, які претендують на посади в судовій гілці влади, надала відповіді на запитання, які цікавили учнів. Школярі також отримали можливість відвідати справжнє судове засідання, яке відбувалося цього дня.

Всі учасники зустрічі були дуже вдячні голові суду та всім працівникам за гостинність і цікаву екскурсію. Школярі одноголосно зійшлись на тому, що ця зустріч не остання, і в найближчому майбутньому вони з радістю відвідають суд в статусі гостей ще не раз.

Наш кор.