Головна Освіта Які зміни чекають на Ковельську освіту і чим вони зумовлені

Які зміни чекають на Ковельську освіту і чим вони зумовлені

934

Чому потрібно трансформувати мережу закладів загальної середньої освіти, адже зараз триває війна?

Широкомасштабне вторгнення російської федерації, воєнний стан в нашій країні не зупинили дію Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції «Нова українська школа».

Усі заклади освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з 1 вересня 2024 року повинні відповідати визначеному Законом типу:

– початкова школа – заклад освіти І ступеня (початкова школа, 1-4 класи)

– гімназія -заклад середньої освіти ІІ ступеня (базова школа, 5-9 класи)

– ліцей – заклад середньої освіти ІІІ ступеня (профільна школа, 10-12 класи).

Чому не всі школи можуть залишитися і надалі ліцеями?

Президент підписав відповідний законякий дозволяє здійснювати в ліцеї освіту з 1 по 12 клас за умови, що у профільній школі ( 10-12 класи) на кожній паралелі буде не менше, ніж по 2 класи.

На сьогодні таким вимогам повністю відповідають ліцеї №1, №3 імені Лесі Українки, №7, №10, №11, №12, №13. Ці заклади не потребують впровадження змін. Ліцей імені Олени Пчілки здійснюватиме навчання учнів 5-12 класів.

Оскільки в ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, в Білинському і Зеленському ліцеях тільки по одному класу на паралелях 10-12 класів, то згідно законодавства, вони не можуть бути ліцеями і стануть гімназіями, які навчатимуть учнів 1-9 класів

Які школи стануть гімназіями?

В результаті трансформації мережі закладів освіти змінять тип і стануть гімназіями ЗЗСО І-ІІ ст. №6 і №9, ЗЗСО №2, Білинський ліцей, Зеленський ліцей. Разом з Гішинською і Доротищенською гімназіями в громаді працюватимуть сім гімназій, які навчатимуть учнів з 1 по 9 клас.

Чи буде надалі працювати Городилецька початкова школа?

З 1 вересня 2023 року тимчасово призупиняється діяльність Городилецької початкової школи, адже наразі там немає учнів початкових класів. Проте школу не закривають, адже Городилець – перспективний населений пункт, який активно розбудовується, тому школа чекатиме на учнів.

Що чекає в результаті трансформації мережі закладів освіти на ліцей №5 і школу №8?

ЗЗСО І-ІІІ ст. №8 і ліцей №5 в результаті злиття мають утворити новий заклад освіти – ліцей, в якому навчатимуть учнів 1-12 класів.

Чим викликана необхідність злиття двох закладів: ліцею №5 і ЗЗСО №8?

Необхідність злиття викликана рядом об’єктивних причин:

  • ні ліцей №5, ні ЗЗСО І-ІІІ №8 не зможуть надалі бути ліцеями, адже у них на паралелях 10-12 класів є тільки по одному класу. Якщо цим школам надати статус гімназій, то заклади втратять учнів старшої школи, а вчителі, відповідно, години тижневого навантаження; випускникам 9 класів для продовження навчання у 10 класі доведеться переходити в інші навчальні заклади;

  • ліцей №5 два роки поспіль не набирає перший клас, однією з причин чого є спільний з ЗЗСО №8 мікрорайон (школи розташовані на відстані 30-40 метрів одна від одної), вже в цьому навчальному році в ліцеї №5 немає першого і другого класів і надалі ця тенденція продовжуватиметься;

  • ліцей №5 не має власної їдальні, спортивної бази. Відсутність укриття зумовлює проведення навчання виключно в дистанційному режимі.

Яким буде новоутворений заклад?

В результаті злиття ліцею №5 і ЗЗСО №8 громада отримає повноцінний ліцей з усіма рівнями навчання (1-12 класи), в якому навчатимуться 800-850 учнів. У новоствореному закладі будуть й надалі функціонувати класи з вечірньою формою здобуття освіти та спеціальні класи для дітей з особливими потребами. Слід зазначити, що в процесі злиття двох закладів освіти буде враховано успішний досвід як ліцею № 5, так і ЗЗСО І-ІІІ ст.№8.

Всі учні продовжуватимуть навчання у своїх класах тими ж вчителями і в звичних кабінетах.

Що чекати від злиття закладів педагогічним працівникам, чи загрожує їм звільнення?

Ні, педагогічним працівникам звільнення не загрожує! Відповідно до вимог ч. 4 ст. 36 Кодексу законів про працю України, у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Оскільки дія трудових договорів працівників продовжується і їх умови залишаються незмінними, то працівникам не потрібно писати будь-які заяви, вони не підлягають звільненню (в тому числі і у зв’язку з переведенням, адже чинне законодавство передбачає як підставу припинення трудового договору (звільнення) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду, а в даному випадку заклад не змінюється, а лише реорганізується шляхом злиття).

До трудових книжок працівників вноситься запис про перейменування навчального закладу відповідно до п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58.

Зміни в штатному розписі стосуватимуться виключно ставок дирекції, обслуговуючого та технічного персоналу.

Що буде з будівлями, в яких нині знаходяться ліцей № 5 і школа №8?

Усі будівлі, в яких розташовано ліцей №5 і ЗЗСО №8, перебувають у комунальній власності. В разі злиття вказаних закладів в новостворений ліцей, усі будівлі утворять єдиний майновий комплекс.

Чи будуть у новоствореному ліцеї «змішувати» класи, змінювати класних керівників, вчителів?

Ні, наповнюваність класів дозволяє залишити їх без змін. Наразі буде утворено паралелі класів ( А, Б, В…). Класних керівників і вчителів також змінювати не будуть.

Хто буде директором новоствореного ліцею?

На перехідний період рішенням спеціально створеної комісії буде призначено виконувача обов’язків директора ліцею. У встановлений законом термін міською радою буде оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора ліцею. Переможця конкурсу призначать за контрактом.