Головна Освіта Здобутки галузі освіти Шацького району та завдання на 2018 рік

Здобутки галузі освіти Шацького району та завдання на 2018 рік

3080

27 лютого в актовому залі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь відбулося засідання колегії освітян Шацького району. Представників влади району та Шацької ОТГ, а також директорів, учителів шкіл, завідувачів дитсадків привітала Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді і спорту Шацької РДА. У своєму виступі Людмила Степанівна проаналізувала результативність роботи установ і закладів освіти району в 2017 році та назвала завдання щодо реалізації освітньої політики у нинішньому році.
Дошкільна ланка характеризується тим, що на 100 місць у дитсадках виховується 120 дітей. Зареєстровано 208 заяв від батьків на влаштування дітей у ДНЗ, найбільша черга – у дитсадки сіл Світязь та Пульмо.

Минулого року в районі створено опорний заклад на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь з чотирма філіями (Підманове, Смоляри-Світязькі, Грабове, Голядин). У закладах освіти навчальний процес здійснюють 177 педагогічних працівників з високим кваліфікаційним рівнем. Приємно, зі слів Людмили Єрофєєвої, що переможець районного конкурсу серед вчителів української мови і літератури Оксана Занюк (с. Пульмо) визнана кращою в номінації «Вчитель-практик» в обласному конкурсі.

В 11 класі завершили навчання 85 випускників, з них 5 учнів закінчили школу із золотою медаллю, 4 – зі срібною. Вперше за 10 років процедури ЗНО випускник НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк» отримав найвищі 200 балів з математики.

Як зазначила Людмила Степанівна, до шкіл району у 2017 році підвозилося 118 дітей – це стовідсоткове охоплення. В районі триває підготовка до реформ у рамках нового закону про освіту. Так, на базі Шацької школи-гімназії пройшла перша сесія очної форми навчання учителів початкових класів району, які будуть працювати з першокласниками у новому навчальному році.

Наостанок керівник освітян назвала, над вирішенням яких проблемних питань працюватимуть у 2018 році. Серед них: заміна парт та інших меблів у школах, придбання ноутбуків та телевізорів для шкіл І-ІІІ ступенів, ремонт теплотраси в школах сіл Світязь та Пульмо, проведення поточного ремонту системи опалення ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець тощо.
Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької ОТГ, розповів про те, чим живуть школи громади. З його слів, у березні очікується реєстрація опорного навчального закладу в Шацьку. Для його повноцінного функціонування важливо, щоб у близькому майбутньому розпочався черговий етап добудови школи, зокрема класних кімнат, їдальні, актового залу. Школи громади в минулому році показали гарні результати під час написання ЗНО, зокрема високими показниками порадувала Шацька гімназія. Головна школа району має 4 призери обласних олімпіад, Мельниківська школа – 1.

Про те, чим живе ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, яка також, як і Шацька, стане опорною, розповіла її директор Віра Озімок. Навчальний заклад активний у написанні та участі в проектах, які залучають додаткове фінансування для покращення матеріально-технічної бази. У матеріальному плані школі допомагають батьки учнів, випускники, численні спонсори. Так, завдяки останнім школа благополучно утримується впродовж двох років, а учні та вчителі за особливі успіхи в кінці року отримують заслужені подарунки. Високим є рівень знань учнів, які є активними учасниками конкурсів і достойно представляють школу на олімпіадах.

Із справами в Шацькій школі-гімназії ознайомила учасників засідання Тетяна Сидорук, заступник директора з навчально-виховної роботи. В школі навчається 610 учнів. Поглиблено вивчається англійська мова в гімназійному 5-В класі, математика – в 6-В. У 8-В класі учні вивчають дві іноземні мови: англійську і німецьку, у 9-Б – англійську і польську, у 9-А – допрофільна підготовка з української мови. 10 клас поділяється на 3 профільні групи: історія, іноземна філологія і математика. В 11 класі є профільна група іноземної філології. В школі працює 51 педагог, також навчає дітей англійської мови волонтер Корпусу миру з Америки. Школярі демонструють високий рівень знань, є призерами обласних олімпіад з багатьох предметів.

На тому, що дитсадок с. Світязь не може задовольнити потреб місцевих жителів, наголосила в своєму виступі Наталія Микитчук, його завідуюча. На сьогодні в дитячому садку функціонує дві вікові групи, які відвідує 81 дитина від 2 до 6 років. На 1 січня цього року зареєстровано 86 заяв батьків на влаштування дітей у дитсадок. Дошкільнята сільської ради охоплені дошкільною освітою стовідсотково. Головна причина великої черги – у відсутності повноцінного приміщення дитсадка, яке дало б змогу відкрити додаткові групи, облаштувати актовий і спортивний зали. Керівництво району обіцяє, що до 2020 року буде виготовлений проект будівництва нового дитсадка. Проблема нагальна і, зі слів Наталії Леонідівни, зволікати у її вирішенні не можна. Приміщення дитсадка на сьогодні утеплили, замінили підвіконня, встановили загорожу, дитячі майданчики. Було б добре, якби дитсадок отримав власну котельню, оскільки зараз існує одна на два заклади – школу і дитсадок. Вихованці повноцінно харчуються, вартість харчування на одну дитину в день – 16 грн.

Катерина Редько, голова районної ради Профспілки працівників освіти, поінформувала присутніх про те, що педагогам своєчасно виплачується заробітна плата, відпускні та оздоровчі. Профспілка турбується про те, щоб зарплату освітянам почали нараховувати відповідно до мінімальної заробітної плати. Як зазначила Катерина Михайлівна, до місць роботи в сільській місцевості доїжджає 70 чоловік і лише 14 забезпечені доїздом за програмою «Шкільний автобус». Відрадно, що в районі є переможці конкурсу «Вчитель року», які цьогоріч отримають заохочення від Профспілки – відпочинок на базі «Освітянка». Турбується про потреби освітян влада Шацького району. 90 тис. грн. з районного бюджету були виділені для придбання туристичного спорядження та спортивного інвентарю, необхідних для участі педагогів в обласних туристичних змаганнях.

Мирослава ЦЮП’ЯХ