Головна Листи Вирізування вільхи в селі Острів’я здійснювалося законно

Вирізування вільхи в селі Острів’я здійснювалося законно

7665

На адресу редакції надійшло анонімне звернення від одного з жителів села Острів’я, в якому той звинувачує працівників Шацького національного природного парку у зайнятті території Пульмівської сільської ради для вирубки лісу.

«На початку зими парк став різати ліс на дрова в с. Острів’я. Коли жителі села звернулися до пульмівського лісничого, щоб виписати дров, то отримали відповідь, що в них мала площа санітарної рубки. Проте лісівникам виявилося мало парківської території, і вони зайняли території сільської ради. Лісничий Василь Поліщук вирізав на ній 50 соток лісу 35-літної вільхи. Жителі Острів’я звернулися до правоохоронних органів, щоб вони покарали злодіїв. Але вони наше прохання проігнорували. Поліція не захотіла затримати «ГАЗ» та «ЗІЛ» з дровами», – йдеться у зверненні.

Хоча редакція й має право не розглядати анонімні звернення (ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» («Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає»)), та все ж з причини актуальності питання я вирішила звернутися до керівників відповідних структур за роз’ясненням. Прокоментувати ситуацію я попросила директорку ШНПП Марію Христецьку.

– Усі рубки в Шацькому національному природному парку є вибірково-санітарними, тобто ріжуться ті площі, які уражені шкідниками. До санітарно-оздоровчих заходів відносяться лише вибіркові санітарні рубки, котрі здійснюються шляхом вилучення з насаджень сухостійних, таких, що всихають, сильно ослаблених, пошкоджених шкідниками, хворобами та внаслідок стихійних природних явищ і техногенних впливів окремих дерев або їх груп. Вони призначаються постійними лісокористувачами на основі матеріалів лісовпорядкування, санітарного та лісопатологічного обстеження за поданням парку. Стосовно ділянки, котра розроблялась майстром лісу Василем Поліщуком, уся деревина була реалізована у школу с. Острів’я.

Прокоментували ситуацію і в Шацькому відділенні поліції. Повідомлення про ймовірне незаконне вирізування дерев до правоохоронців надходили двічі: першого разу на місці нічого виявлено не було. Другий раз виклик надійшов зранку 22 лютого, в якому повідомлялося про те, що працівники парку незаконно вирізують деревину породи вільха. На місце події виїхали працівники поліції, перевірили усі документи. Порушень не було виявлено, адже лісівники здійснювали вирубку дерев, маючи усю документацію, яку й показали працівникам поліції. Тому автотранспорт із деревиною не був затриманий.

Піщанський сільський голова Олександр Бакун, до якого я також звернулася за роз’ясненням, повідомив, що на території Піщанської сільської ради фактів незаконного вирізування лісу не було виявлено.

Віта ШЕПЕЛЯ