Головна Право Безбар’єрність та дотримання прав людини: у Ковелі проінспектували роботу підрозділу поліції, адаптованого...

Безбар’єрність та дотримання прав людини: у Ковелі проінспектували роботу підрозділу поліції, адаптованого під потреби маломобільних груп населення

573

Захід відбувся, 10 серпня, у Ковельському районному управлінні поліції. 

Керівник підрозділу Андрій Литвин зустрівся із представниками громадськості та маломобільних груп, щоб проінспектувати безбар’єрність підрозділу.

«У минулому році ми завершили реконструкцію установи, і тепер вона адаптована під потреби всіх, хто бажає отримати якісний поліцейський сервіс», – повідомив Андрій Литвин.

Людям, які прибули до управління на кріслах колісних, поліцейські показали кнопку виклику чергового, який завжди спуститься, допоможе піднятись всередину і надасть усю запитувану інформацію. Також на імпровізованій екскурсії перебувала і дівчина з порушенням слуху: якщо ці люди потрапляють до підрозділу, потрібно використовувати жестову мову. Крім того, присутнім показали, що вивіски всіх кабінетів підписані в тому числі спеціальним шрифтом для громадян з порушенням зору.

«Сьогодні, завдяки громадськості, ми змогли проінспектувати рівень доступності Ковельського районного управління поліції, у тому числі, і практичну реалізацію принципів безбар’єрності під час надання поліцейських послуг. Адже кожна людина має право на рівність прав і свобод та повагу», – наголосила представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Наталія Бартошук.

За її словами, Ковельське РУП – це реальний приклад того, як поліція впроваджує позитивні практики з покращення фізичної доступності до підрозділів для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Потому поліцейські взяли участь у конференції з безбар’єрності на тему «Безбар’єрне середовище у різних сферах життя», у межах якої учасникам презентували «Довідник безбар’єрності» – гід з толерантної взаємодії, створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.