Головна Право Прокуратура розслідує факти видобування піску з озера Світязь

Прокуратура розслідує факти видобування піску з озера Світязь

1917

“Досудове розслідування за фактами видобування піску з озера Світязь на контролі прокуратури та ГУ Нацполіції у Волинській області”, – відповідь на запит

В прокуратурі Волинської   розглянули спільний  запит Юрія Ройка та Віктора Радчука  щодо несанкціонованого видобування піску на території озера Світязь.

Нагадаємо, на 25 сесії обласної ради Юрій Ройко  виголосив запит до правоохоронних органів, в якому, посилаючись на інформацію прес-служби Шацького національного природного парку,  заявив, що на території пансіонату “Шацькі озера” в районі центрального пляжу невідомі особи екскаватором добували пісок з озера Світязь.

“Такі свавільні дії призвели до зміни структури та конфігурації берегової лінії озера. Нагадуємо, що це зона регульованої рекреації природного парку, в якій здійснювати подібні роботи категорично заборонено. Такі дії є порушенням цілої низки статей Кодексів України. Зокрема, Кримінального, Водного, про Надра, про Адміністративні порушення”, – йдеться у запиті.

У відповідь на запит прокуратура повідомляє, що “24.10.2019 за результатами моніторингу публікацій, розміщених у мережі Інтернет, слідчим відділенням Шацького ВП Любомльського ВП ГУНП у Волинській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019030210000221 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2 КК України, за фактом незаконного заволодіння поверхневим (ґрунтовим) шаром земель – водного фонду, зокрема піском з берегової смуги озера Світязь зі сторони пансіонату «Шацькі озера».
Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури.
На даний час у зазначеному провадженні проводиться досудове розслідування, вживаються заходи щодо всебічного та повного дослідження обставин події, встановлення розміру заподіяних збитків, винних осіб та притягнення їх до передбаченої Законом відповідальності.

Хід проведення досудового розслідування прокуратурою області взято на контроль”.
Водночас, т.в.о. прокурора Ігор Цюприк у своєму листі  роз’яснює, що у відповідності до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і у спосіб, що передбачені Конституцією України. Виходячи із властивих для органів прокуратури функцій, визначених ст. 131-1 Конституції України та ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», прокурори не наділені повноваженнями щодо проведення перевірок в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, надання доручень органам контролю до здійснення заходів державного нагляду (контролю), у тому числі з питань, викладених у  депутатському запиті.

“З огляду на викладене, перевірка доводів, зазначених у депутатському запиті не належить до компетенції органів прокуратури України. Разом із тим, згідно ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п.п. 2.2, 2.15 Положення про Державну екологічну інспекцію у Волинській області, затвердженого Наказом Державної екологічної інспекції України від 28.11.2018 № 249, Державна екологічна інспекція в області здійснює державний контроль за додержанням законодавства про охорону земель та надр, а також додержання режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також територій, що підлягають особливій охороні. Також, у відповідності до п. 6, 7 Положення вказана Інспекція розраховує розмір шкоди, збитків і втрат, заподіяних внаслідок порушення законодавства з питань, що належать до її компетенції, а також вживає у встановленому порядку заходів для досудового врегулювання спорів, виступає позивачем у судах.

Відповідно до ч. З ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

З врахуванням викладеного, підстав для застосування заходів представницького характеру не встановлено”, – пише т.в.о. прокурора Ігор Цюприк.

Стан досудового розслідування в згаданому кримінальному провадженні знаходиться на постійному контролі й керівництва Головного управління Національної поліції у Волинській області. Про це у відповіді на депутатський запит повідомляє начальник ГУ Нацполіції у Волинській області Петро Шпига.

“Користуючись нагодою, хочемо подякувати депутатам за довіру та запевнити, що працівниками підрозділів Головного управління Національної поліції у Волинській області, у відповідності до покладених на них обов’язків та виключно в межах, визначених Законом, вживаються постійні заходи щодо протидії злочинності та підтримання публічної безпеки і порядку”, – йдеться у листі за підписом Петра Шпиги.