Головна Право Як не стати жертвою шахрая

Як не стати жертвою шахрая

4759

Останнім часом у Шацькому районі трапилися нові факти шахрайських дій стосовно людей. Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітниками міліції на сторінках преси, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які грабують людей, обманом входячи до них у довіру та видурюючи в них останні гроші.

До Шацької міліції і далі звертаються громадяни із заявами про те, що вони стали жертвами шахраїв.

Так, наприклад, до Шацького РВ УМВС надійшли заяви: від жителя м. Харків про те, що житель смт Шацьк шахрайським способом заволодів його грошима в сумі 40 000 гривень, як завдаток за купівлю вантажного автомобіля марки «Рено Преміум 350»; про те, що невстановлена особа на ім’я А., яка винаймала житло у жительки с. Світязь, увійшовши в довіру до останньої, шляхом обману заволоділа її грошима в сумі 8 000 гривень, чим спричинила потерпілій матеріальну шкоду на вказану суму; від жительки смт Шацьк про те, що невідома особа шахрайський способом заволоділа її грошима в сумі 7 000 гривень, які потерпіла перерахувала на картковий рахунок у «Приватбанк»; від жителя Херсонської області про те, що невстановлена особа, яка нібито проживає в с. Прип’ять Шацького району, через мережу «Інтернет» шахрайським шляхом під приводом продажу цифрового тюнера «Thomson» заволоділа його грошима в сумі 300 грн.

Шацький РВ УМВС України у Волинській області звертається до всіх жителів району та області з проханням бути пильними та не переказувати кошти невідомим людям.

Ще раз нагадуємо правила, яким треба слідувати, щоб не стати жертвою шахраїв:

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. Спілкуйтеся з незнайомими людьми не більше хвилини-другої. Якщо у людини є конкретне і чітке прохання, вона озвучить його одразу. Якщо ж вам починають говорити такі фрази, як «послухайте, будь ласка», «приділіть мені декілька хвилин», «от посудіть самі», відразу ж припиняйте розмову. Зазвичай, це початок обману.

3. Спілкуючись з невідомим, ведіть себе впевнено і навіть зухвало. Побачивши перед собою таку людину, шахрай навряд чи спробує вас обманути і піде шукати жертву серед більш довірливих.

4. Якщо невідомий занадто настирливий і не хоче вас залишити у спокої, скажіть, що негайно зателефонуєте в міліцію. Зазвичай, це діє. Якщо ж людина чинить опір, то відразу сповіщайте в органи правопорядку.

5. Якщо у двері вашого будинку подзвонив невідомий, не поспішайте відчинити, а поспілкуйтеся через зачинені. Запам’ятайте, ніхто, навіть міліціонер, не має права вимагати впустити його в будинок без згоди власника.

6. Якщо невідомий назвався співробітником певної служби, вимагайте документи. Отримавши їх, неквапливо вивчіть, вдивляючись у кожну деталь. Якщо у вас є підозри, візьміть документ, зачиніть двері і для перевірки зателефонуйте туди, звідки невідомий прийшов. «Справжній» буде довго обурюватися, але дочекається вас, а шахрай втече.

Шановні жителі Шацького району! Будьте більш уважні! Не довіряйте тому, що кажуть вам сторонні люди. Що б вам не пропонували, не піддавайтесь на будь-які пропозиції. Пильнуйте себе, щоб не стати здобиччю зловмисників. Будьте уважними і не робіть необдуманих вчинків!

Із запитаннями та пропозиціями звертайтесь за телефонами: 2-04-64 (чергова частина), 2-00-42 (сектор дільничних інспекторів міліції).

Олена КОСТЮК, інспектор по
роботі з населенням Шацького РВ УМВС.