Головна Право Міліціонери Шацька виявили два факти незаконного посіву маку

Міліціонери Шацька виявили два факти незаконного посіву маку

3165

З метою виявлення та знищення не­законного посіву маку та конопель ша­цькі правоохоронці в рамках операції «Мак-2013», яка нині триває на Волині, провели рейд кількома населеними пун­ктами Шацького району. Результати не забарилися – вже за деякий час мілі­ці­о­нери виявили два факти незаконного посіву маку.

У першому випадку на присадибній ділянці жительки села Прип’ять було виявлено незаконний посів снодійного маку (1 294 рослин). Аналогічний злочин був виявлений і в селі Світязь, де місцева мешканка на своєму городі вирощувала мак (ви­лучено 79 рослин). За даними фак­тами незаконних посівів таких рослин порушено два кримі­нальних провадження за ст. 310 КК України, складено один протокол за ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За час про­ведення операції «Мак» було вилучено 1 373 штук незаконно висіяних рослин.

Працівники міліції наголошують, що за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин, а конопель у кількості до 10 рослин передбачена адміністративна відповідальність (ст. 106-2 КУпАП) у вигляді штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощених нарковмісних рослин. Кримінальна відповідальність (ст. 310 КК України) настає у випадку виявлення посівів від 100 рослин маку, а також від 10 рослин конопель. Покарання згідно з ч. 1 цієї статті визначено у вигляді штрафу або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

У зв’язку з цим Шацький РВ УМВС України у Волинській області закликає громадян не порушувати законодавство і усвідомлювати наслідки протиправних дій, пов’язаних з вирощуванням нарковмісних рослин.

Олена КОСТЮК, інспектор

по роботі з населенням Шацького РВ УМВС.