Головна Право «Роз’яснювати людям важливість вакцинації – це зараз головне для всіх», – керівник...

«Роз’яснювати людям важливість вакцинації – це зараз головне для всіх», – керівник поліції Волині

933

У виступі під час наради щодо протидії ковіду в облраді начальник ГУНП у Волинській області Юрій Крошко наголосив, що поліція Волині діє виключно в межах Конституції України, законів України та повноважень, визначених Законом України «Про Національну поліцію» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Окрім роз’яснення законів, головний поліцейський акцентував на роботі правоохоронців щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Вимог карантину всі мають дотримуватись

Статтею 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів покладається на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби, заклади охорони здоров’я, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян.

Юрій Крошко процитував статтю 33 Конституції України: «Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом», наголосивши, що певні обмеження все ж таки є та передбачені Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме, статтею 29 «Карантин». У ній вказано: «Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності».

Поліція не припиняє роботи щодо протидії поширенню хвороби

Юрій Крошко проінформував присутніх про результати діяльності поліції Волині за період введення карантину.

За його словами, до забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії поширенню коронавірусу щодобовово залучається 400 працівників поліції у складі 149 нарядів (автопатруль – 131, піші наряди – 18), робота яких орієнтована і на виявлення фактів порушення протиепідеміологічних правил. Щодобово на території Волинської області в середньому працює 20 рейдових груп поліції. До роботи цих груп також задіюються представники Держпродспоживслужби та Укртрансбезпеки, які перевіряють торгівельні заклади, заклади громадського харчування, громадський транспорт на дотримання карантинних обмежень.

Для перевірки сертифікатів, що підтверджують вакцинацію на COVID–19, поліцією області використовується 188 планшетних пристроїв (ГУНП – 132, УПП – 56) із програмним забезпеченням, яке здатне зчитувати QR-коди сертифікатів.

З початку року рейдовими групами проведено 5750 рейдів, в ході яких здійснено понад 73 тис. перевірок суб’єктів господарювання, розважальних закладів, закладів торгівлі та харчування.

Працівниками поліції складено 9759 протоколів та постанов по адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП.

Слідчими та дізнавачами поліції розслідувалося 62 кримінальних провадження по 207 епізодах за ст. 358 КК України за фактами підробки та використання ПЛР-тестів, довідок про щеплення від COVID-19. Із цієї кількості до суду скеровано 39 кримінальних проваджень по 175 епізодах.

Зустрічатись з людьми, роз’яснювати їм важливість вакцинації

На початку цього року за ініціативою поліції Волині проведено зустріч з власниками ресторанного бізнесу та закладів харчування щодо дотримання карантинних обмежень та режиму роботи. Такі зустрічі проводились у містахЛуцьку та Ковелі, що дало певний результат і сприяло зменшенню рівня поширення напруги в суспільстві.

За ініціативи поліції та сприяння Волинської державної адміністрації, 20 жовтня відбулась нарада за участі перевізників, під час якої обговорено правила здійснення перевезень у «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки, які почали діяти з 21 жовтня, відповідно до змін у постанову КМУ № 1236. Визначено порядок здійснення контролю за перевезеннями пасажирів на всіх сполученнях. Поліцейські довели перевізникам інформацію про необхідність дотримання встановлених обмежень, а також про відповідальність, яка настає за їх порушення. Наступні перевірки показали, що перевізники та їх водії дослухались до рекомендацій поліції та з розумінням поставились до забезпечення дотримання карантинних обмежень.

Начальник ГУНП у Волинській області ініціював організувати в обласній державній адміністрації проведення зустрічі з аналогічних питань за участю власників (керівників) торгівельно-розважальних центрів, ресторанного бізнесу, великих магазинів тощо, під час якої донести до присутніх, що можливість роботи бізнесу залишається навіть за умови введення «червоного» рівня епіднебезпеки.

Наголошено, що обмеження не будуть застосовуватись у разі наявності у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, зелених covid-сертифікатів та за умови обов’язкового носіння маски в громадських приміщеннях та громадському транспорті і дотримання дистанції 1,5 метри.

На завершення Юрій Крошко зазначив, що  у поліції Волині 88% працівників вакциновано. Тому закликав усіх присутніх більш активно долучитися до процесу вакцинації, провести роз’яснювальну роботу серед населення в своїх територіальних громадах, адже саме вакцинація є одним з основних чинників в боротьбі з пандемією.

Сектор комунікації поліції Волинської області

Джерело