Головна Право За телефонне хуліганство доведеться відповідати

За телефонне хуліганство доведеться відповідати

5902

Шацький РВ УМВС інформує жителів району про відповідальність за неправдиві виклики пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або інших аварійних служб.

Згідно зі ст. 259 Кримінального кодексу України завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Те  саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається  позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Порушення ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» тягне за собою накладення штрафу від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повідомляючи про нібито екстрену ситуацію, люди не завжди замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен помилковий виклик завдає великої шкоди не тільки державі, але й усім громадянам. Адже перевірка таких дзвінків передбачає чималі фінансові витрати, багато спеціалістів екстрених служб відволікаються від виконання основних обов’язків.

Пам’ятайте про те, що набираючи номер телефону екстреної служби і повідомляючи неправдиву інформацію, ви не тільки порушуєте закон, але й можливо ризикуєте життям інших людей. Із запитаннями та пропозиціями звертайтеся за телефоном 2-04-64 (чергова частина), 2-00-42 (сектор дільничних інспекторів міліції).

Олена КОСТЮК,
інспектор по роботі з населенням Шацького РВ УМВС.