7 липня народний депутат України Степан Івахів побував з візитами у трьох селах Шацького району. Він, як і обіцяв, щороку особисто навідується у кожну сільську раду 21 виборчого округу, де звітує перед жителями про свою депутатську діяльність. Цього разу нардеп побував на територіях Прип’ятської, Світязької та Грабівської сільських рад. Зважаючи на ситуацію в країні, перше питання, яке хвилювало людей на зустрічах, пов’язане з забезпеченням мобілізованих солдат, які служать на Сході, бронежилетами, касками, формою, надання їм іншої гуманітарної допомоги.
– З розвитку подій бачимо, що сьогодні терористи залишилися сам на сам з українською армією, бо Росія відмовилася від підтримки своїх на Сході, – каже Степан Івахів. – Є надія, що все це скоро закінчиться. Наша ж армія сьогодні тримається на силах наших людей, на патріотизмі наших синів. Я щотижня зустрічаюся з бійцями, що там служать, спілкуюся, надаю гуманітарну допомогу разом з депутатами Ігорем Єремеєвим та Сергієм Мартиняком, започаткувавши акцію «Збережи життя солдату». На це вже виділено 7 млн. грн.
Також депутатом перед військкоматом та прокуратурою порушувалося питання неправомірності набору мобілізованих, яких забирали, не зважаючи ні на сімейний стан, здоров’я, інші поважні причини. Таким чином вдалося повернути додому 138 незаконно мобілізованих чоловіків. Не оминув у своєму виступі й теми забезпечення армії за державний кошт. Таке зволікання, на думку Степана Івахіва, пов’язане з неузгодженістю військових закупівель, бюрократичною тяганиною аж у 5 міністерствах, дозвіл яких потрібен для проведення тендерів на закупівлю. Аби забезпечити одного солдата усією амуніцією, потрібно 12 тис. грн. Проте проблема не лише у забезпеченні, а й у виробникові. Сьогодні лише один завод виробляє якісні пластини 4 класу захисту для бронежилетів, проте нещодавно українським винахідникам вдалося винайти новий сплав, який також є міцним. Степан Івахів пообіцяв, що за тиждень хлопці з 21 виборчого округу, які воюють на Сході, отримають бронежилети. Проте часто в зоні бойових дій доводиться забезпечувати й інших бійців, які перебувають на передовій. З проханням надати їм бронежилети звернулися до Степана Івахіва прикордонники відділу «Піща», оскільки кожного тижня певна кількість прикордонників відбувають служити на Схід України. Були і звернення до депутата щодо тривалості термінів служби мобілізованих, адже більшість із них уже три місяці без жодних відпусток перебувають в зоні АТО.
Що ж стосується проведення виборів до Верховної Ради, то, як сказав Степан Петрович, вони обов’язково повинні бути, адже діюча Верховна Рада уже достатньо себе заплямувала. Проте дату їх проведення потрібно призначати виважено, зважаючи на ситуацію в країні.
З проханням про можливість внесення деяких змін до закону України «Про міліцію» звернувся до нардепа Анатолій Оксентюк, начальник Шацького РВ УМВС. Володимир Захарко, директор ШНПП, цікавився, чи буде в районі сміттєвоз, який уже мав прибути в розпорядження парку.
Не з порожніми руками приїхав депутат до жителів с. Підманове. Так, він вручив подарунок молодій багатодітній сім’ї Артимуків, де виховується п’ятеро дітей, а місцева школа отримала нову класну дошку. Як він зазначив, проекти по соціальних закладах фондом «Патріоти Волині» будуть втілюватися й надалі, і одним з пунктів такої програми є забезпечення шкіл енергоощадними вікнами та класними дошками. Олена Герасимук, директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове, звернулася з проханням вкотре допомогти їхній школі – посприяти фінансово у будівництві внутрішніх туалетів. Народний депутат погодився закупити усі необхідні матеріали, якщо громада продемонструє організованість та виконає усі необхідні роботи.
Голова Світязької сільської ради Микола Цвид укотре порушив проблему пришкільного інтернату в селі Світязь, який у 2003 році був переданий Державній прикордонній службі для створення в ньому прикордонної комендатури «Шацьк». Він надав клопотання Світязької територіальної громади про повернення даного приміщення в комунальну власність для реконструкції його в дошкільний навчальний заклад. Степан Петрович пояснив, що в даній ситуації існує можливість викупу інтернату за балансовою вартістю. Він пообіцяв посприяти у вирішенні цього питання як законодавчо, так і фінансово.
Турбувало жителів с. Підманове питання підключення нового житлового кварталу в селі до ліній електропередач, за що потрібно кожному власнику будинку викласти кругленьку суму. Як відповів народний депутат, є два виходи з такої ситуації: або люди будуть чекати прийняття нового, більш лояльного законодавства в цьому питанні, або, не чекаючи, організовуватимуться в кооператив, і на співфінансуванні з благодійним фондом «Патріоти Волині» будуть підключати будинки до ліній електропередач.
Віта ШЕПЕЛЯ.