Головна Політика Оновлення Стратегії розвитку Волинської області: презентували проект змін до документа

Оновлення Стратегії розвитку Волинської області: презентували проект змін до документа

944

На Волині пройшло друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку області на період до 2027 року. Під час заходу відбулася презентація проекту змін до документа. Участь в нараді взяли заступник голови ОДА Олександр Троханенко та заступник голови облради Григорій Пустовіт.

Нагадаємо, Стратегія була затверджена у жовтні 2020 року. Однак, у зв’язку з новими реаліями та викликами, які постали перед областю, зокрема у період воєнного стану, її необхідно оновити. Допомагає це зробити Волинський ресурсний центр у рамках проєкту «Актуалізація стратегій розвитку шести регіонів України» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Зокрема, консультант зі стратегічного планування Маркіян Дацишин зазначив, що близько 60-ти завдань Державної стратегії регіонального розвитку потребують обговорення в обласній Стратегії.

Водночас заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА Андрій Ткачук назвав виклики, які постали перед областю. А саме:

  • енергетична безпека;
  • зростання навантаження на систему охорони здоров’я та соціального захисту внаслідок значної кількості внутрішньо переміщених осіб, системної підтримки ветеранів, військових та членів їх сімей;
  • виклик, пов’язаний з виїздом тимчасово переміщених осіб;
  • налагодження співробітництва з європейською спільнотою, залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку регіону;
  • запровадження механізму фінансово-кредитної підтримки розвитку бізнесу, включно з релокованим.

Тож, аби виконати покликані завдання він презентував п’ять стратегічних цілей розвитку Волинської області до 2027 року. Зокрема, у рамках підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки, основними завданнями є:

  • підготовка та розвиток інфраструктури залучення інвестицій,
  • збереження й відродження історико-архітектурної та культурної спадщини регіону,
  • розвиток інституційної підтримки бізнесу,
  • посилення енергетичної безпеки регіону в т.ч. за рахунок впровадження альтернативних джерел енергії та палива,
  • підтримка та розвиток переробки сільськогосподарської продукції.

Також серед стратегічних цілей: розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення, розвиток інноваційної економіки (на засадах смарт-спеціалізації), розвиток транскордонного співробітництва та раціональне використання природних ресурсів, екологічна безпека, зменшення впливів та наслідків зміни клімату.