Головна Політика Міський голова Володимира-Волинського звернувся до Прем’єр-міністра з проханням підтримати малий і середній...

Міський голова Володимира-Волинського звернувся до Прем’єр-міністра з проханням підтримати малий і середній бізнес у період карантину

1900

27 квітня міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням дозволити працювати ринкам (всіх типів) та бізнесу, а також послабити під час карантину умови його ведення.

Про це повідомили на сайті Володимир-Волинської міської ради.

Повноваження органів місцевого самоврядування в умовах карантину передбачені ст. 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також на них покладаються обов’язки щодо організації та контролю за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів (ч. 6 ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Враховуючи зазначене вище, виконавчий комітет міської ради не наділений повноваженнями приймати рішення про  відкриття чи закриття магазинів та ринків під час карантину.

Нагадаємо, що функціонування ринків (продовольчих, непродовольчих та змішаних) заборонене Постановою головного державного санітарного лікаря України від 16.04.2020 року за №10.

Постановою Кабінету Міністрів України від  11 березня 2020р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами)  до 11 травня 2020 року заборонено здійснювати торговельну діяльність, крім  торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

Варто додати, що для підтримки бізнесу виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення на час карантину призупинити нарахування орендної плати та компенсації за надані комунальні послуги суб’єктів господарювання, що орендують приміщення міської комунальної форми власності у закладах освіти, фізичної культури і спорту, управління освіти, молоді та спорту та інші.

Серед міст обласного підпорядкування таке  рішення прийняте лише в місті Володимирі-Волинському. Крім того, керівництвом комунального підприємства  «Речовий ринок» (вул. Підзамче, 1) на період дії карантину удвічі зменшено плату за оренду торгових площ на ринку.

“З метою зменшення податкового навантаження на підприємців міста рішенням міської ради № 38/2 від 18.03.2020 р. суб’єктів господарювання звільнено від орендної плати та сплати комунальних послуг, які здійснюють діяльність на території Володимира-Волинського в орендованих приміщеннях комунальної форми власності територіальної громади міста, яким в період карантину заборонено працювати. Проте податкові пільги на період дії карантину, які запроваджені як на державному рівні, так і на місцевому, не дають бажаної підтримки бізнесу. Зараз малий і середній бізнес перебувають у фінансовій кризі, адже їм доводиться платити податки (хоча й частково), кредити та  оренду некомунального майна”, – зазначив міський голова.

Він також зауважив, що представники місцевої влади стали заручниками ситуації, однак продовжують відстоювати інтереси бізнесу, який передусім є наповнювачем міського бюджету.

“Тому я звертаюсь до Прем’єр-міністра України з проханням послабити умови ведення діяльності під час карантину і дозволити працювати ринкам (всіх типів) та бізнесу за місцем ведення діяльності”, – додав Петро Саганюк.

У виконавчому комітеті Володимир-Волинсьої міської ради висловлюють прохання до підприємців із розумінням віднестися до ситуації та нагадують:

  • Виплата заробітної плати підприємцям та найнятими ними працівникам не відноситься до видатків, що здійснюються за рахунок коштів міського бюджету. Проведення видатків за рахунок бюджетних коштів регламентується Бюджетним Кодексом України. Зокрема, статтями 89 та 91 Бюджетного Кодексу України визначені видатки, що можуть здійснюватись з бюджетів міст обласного значення. Проведення таких видатків з міського бюджету призведе до порушення бюджетного законодавства (ст.116 БКУ) та накладання контролюючими органами заходів впливу за порушення бюджетного законодавства (ст.117-121 БКУ).
  • Виконавчі органи Володимир – Волинської міської ради не наділені повноваженнями звільняти наймачів від плати за користування майном чи торговою площею приватної форми власності.Тому рекомендуємо наймачам (письмово) звернутись до орендодавців з проханням звільнити їх від такої плати, так як орендарі не можуть використовувати орендоване приміщення (чи орендоване торгове місце) через обставини, які від них не залежать.
  • Стосовно звільнення на період карантину від сплати податку на нерухоме майне, відмінне від земельної ділянки, то згідно чинного законодавства об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 1 березня по 30 квітня 2020року.
  • Якщо серед працівників або відвідувачів закладу буде отримано підозру на попереднє захворювання з ГРВІ чи зафіксовано підвищену температуру працівника або відвідувача, то в такому разі цим людям рекомендують звертатись до сімейного лікаря для визначення точного діагнозу, а не повідомляти органи місцевого самоврядування.

Варто також зауважити, що зменшення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб) за березень-квітень 2020 року, буде здійснюватися виключно шляхом подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій до податкової декларації за 2020 рік.

Принагідно інформуємо, що рішенням Володимир-Волинської міської ради від 23.06.2017 року № 18/24 «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 10.06.2016року № 8/14 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» встановлено єдину  ставку податку на нерухоме майно, відмінної  від земельної ділянки, в розмірі 0,2% від мінімальної заробітної плати за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості.

Законодавством передбачено, що не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. Якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на фізичну особу – підприємця, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання зі сплати плати за землю за березень-квітень 2020 року.

Звільнення не поширюється на фізичних осіб – громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки законом передбачено, що воно стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

Вимоги щодо звільнення від оподаткування будуть враховані при нарахуванні контролюючими органами податку фізичним особам-платникам за об’єкти нежитлової нерухомості у 2021 році за 2020 податковий (звітний) рік.