21 березня на пленарному засіданні Верховна Рада розглядала законопроект №0981 «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко». У сесійну залу цей документ надійшов із зауваженнями Президента України, який закликав депутатів відхилити законопроект через низку неузгоджених питань, які підлягають доопрацюванню. Цю позицію Президента озвучив його представник у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко.
Розуміючи, що Верховна Рада не зможе подолати вето Президента, автор законопроекту Григорій Калетнік звернувся до депутатів із проханням не голосувати за подолання вето, а проголосувати за те, аби cкерувати законопроект на доопрацювання. Бо якщо депутати не зможуть подолати вето, то ця ініціатива Калетніка буде похована разом із мріями селян на справедливу ціну на молоко. Всі народні депутати в сесійній залі були переконані, що цей закон дуже важливий і його треба прийняти. Але також було очевидно, що деякі норми дійсно потребують перегляду. І цю думку поділяли як депутати від більшості, так і опозиція.
Проте можливість публічно протистояти президентському вето для опозиції виявилася важливішою за долю законопроекту про регулювання цін на молоко. Опозиція виступала з ініціативою спробувати подолати вето і, як і очікувалось, голосування провалилося.
«Я не розумію, як можна політизувати питання, від яких залежить доля сотень тисяч людей, які сьогодні живуть з молока?! – прокоментував ситуацію народний депутат України Степан Івахів. – Це ж не політичне питання! Це питання виживання людей, що кожного дня тяжко працюють. Хочете висловити своє незадоволення Президентом – оберіть для цього інший спосіб, який не перетворював би наших громадян на заручників політичних протистоянь. Якщо ви проти пропозиції Президента – відхиліть її та поверніть законопроект на доопрацювання, як це зробив я, і як просив зробити автор цього документу Григорій Миколайович Калетнік».
Голосування за пропозицію Президента показало, що голосів депутатів на подолання вето не вистачить. Про це ж попередив депутатів і автор законопроекту, керівник Аграрного комітету Григорій Калетнік. Він ще раз попросив депутатів не намагатися подолати вето, а направити законопроект на доопрацювання в Аграрний комітет. Однак опозиція наполягла на своєму. «Дякувати Богові, нам вдалося згодом врятувати долю законопроекту та повернути його на доопрацювання і тепер в нас є можливість узгодити всі законодавчі протиріччя та знову винести на розгляд депутатів законопроект про справедливу ціну на молоко», – додав народний депутат Степан Івахів.
Олексій Денисенко.