Головна Політика Степан Івахів зареєстрував у Верховній Раді законопроект про соціальний захист сільського населення

Степан Івахів зареєстрував у Верховній Раді законопроект про соціальний захист сільського населення

2859

Незважаючи на те, що парламентська трибуна досі забло­ко­вана і в Раді тривають політичні протистояння, депутати-мажо­ритарники від Волині продовжують працювати над законами, які мають покращити життя людей на селі.

Так, днями народні депутати України від Волинської області Степан Івахів, Ігор Єремеєв та Сергій Мартиняк зареєстрували у Верховній Раді законопроект про забезпечення прав членів особистих селянських господарств на соціальний захист у разі, якщо вони лишаються без роботи. Головна мета цього закону, за словами його авторів, відновити соціальну справедливість та надати право мешканцям села отримувати соціальну допомогу в разі безробіття та ставати на облік у центри зайнятості.

Багато років тому на державному рівні було вирішено, що всі мешканці села не можуть бути безробітними, бо вони мають свою присадибну ділянку та можуть вирощувати на продаж продукти харчування. Всі мешканці села автоматично стали членами особистих селянських господарств. На підтвердження цього був прийнятий і відповідний закон «Про особисте селянське госпо­дар­ство» (від 15 травня 2003 року). Тобто кожну родину, яка меш­кає в своїй хаті, держава вважала «особистим селянським гос­подарством». І байдуже, чи працює таке «особисте селянське гос­подарство», чи має земельний пай, чи достатньо вирощує сіль­госппродукції, чи всі члени родини здорові й можуть працювати. «Така ситуація є дуже несправедливою, – вважає один із авторів законопроекту Степан Івахів. – Люди в селі не мають права, порівняно з мешканцями міст, стати на облік до центрів зайнятості та отримувати допомогу в разі безробіття. Отже, наш зако­но­проект має на меті внести зміни до законів «Про особисте се­ля­н­ське господарство» та закону «Про зайнятість», щоб ліквідувати таку несправедливість. У своїй депутатській роботі я беру за основу текст своєї передвиборчої програми, в якій йдеться про таке: «Законодавчо гарантувати кожному одноосібнику в селі соціальну допомогу. Отже,  цей законопроект – наступний крок у виконанні моєї передвиборчої програми», – підсумував на­родний депутат.

Сьогодні в Раді зареєстровано ще кілька схожих проектів, які так чи інакше торкаються цього питання. Усіх їх об’єднує те, що вони також ініційовані депутатами-мажоритарниками від сільської місцевості. А це означає, що однодумців у волинських депутатів в Раді дуже багато. І поки одні сваряться та змагаються в кількості  гучних заяв – депутати-мажоритарники, які йшли на вибори як самовисуванці, без партійної підтримки, просто виконують свою депутатську роботу та звітують про свою діяльність перед людьми, які їм довірились.

Олексій ДЕНИСЕНКО.