Головна Політика У Луцьку обговорили проблеми і перспективи соціальної та культурної інтеграції ВПО

У Луцьку обговорили проблеми і перспективи соціальної та культурної інтеграції ВПО

614

17 жовтня, у Луцьку відбувся круглий стіл “Перспективи імплементації довгострокових рішень у напрямку соціокультурної інтеграції ВПО у Волинській області”. Місцем проведення заходу стала Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки.

Зустріч мала на меті об’єднати зусилля представників органів місцевого самоврядування, державної влади, громадського сектору для пошуку оптимальних шляхів інтеграції ВПО для виведення їх у подальшому на якісно новий рівень.

До участі в круглому столі долучилася заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, яка окреслила проблематику, що спостерігається у Луцькій міській територіальній громаді у процесі інтеграції ВПО.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Перша і найбільша проблема – не всі діти ВПО у нас залучені до освітнього процесу, – зазначила Ірина Чебелюк. – Наведу приклад. Нещодавно з проханням допомогти з підручниками до нас звернулася група батьків з числа ВПО. Коли ми почали з’ясовувати ситуацію, виявилося, що з 20 дітей ВПО лише двоє ходять у луцькі школи. Всі інші навчаються дистанційно. Тобто мами говорять, що їхні діти онлайн долучаються до освітнього процесу у закладах, що розмішуються на території, де йдуть активні бойові дії. Однак виникає запитання: чи дійсно той чи інший учитель виходить на зв’язок із дітьми, чи достатньо професійно і якісно викладається той чи інший предмет?”.

 

Заступник міського голови також зупинилася на темі позашкільної освіти для дітей ВПО. “Ті батьки, які активно залучають дитину до освітнього процесу, будуть активні і в позашкіллі – спорті, мистецькій освіті, гуртках. У нашому ПУМі проводяться безоплатні заняття гуртків, інформація про них подається безпосередньо у середовище ВПО. Однак найбільше, чого ми зараз потребуємо,– це зацікавлених і послідовних кроків назустріч самих батьків”, – наголосила Ірина Чебелюк.

 

Довідка. За статистикою, з лютого 2022 року прихисток від війни у Волинській області отримали понад 78 тисяч внутрішньо переміщених осіб. При цьому наразі лише 49,6 тисяч із них офіційно зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО. Найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб мешкають у Луцькій міській громаді і в Луцькому районі.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)