Головна Політика У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

833

Один із масштабних проєктів, який розрахований на кілька років – реконструкція Привокзальної площі. Вагомий крок у цьому напрямку зроблено – проведено конкурс на кращу концепцію змін і визначено проєкт-переможець.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначає, що уже виготовлена проєктно-кошторисна документація та готуються матеріали для оголошення тендеру. Роботи у цьому році розпочнуться. На це виділені кошти в місцевому бюджеті.

Розпочинається розробка проєктно-кошторисної документації на реконструкцію парку ім. Лесі Українки. Передбачається оновлення пішохідних доріжок, освітлення, встановлення малих архітектурних форм.

У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

28 грудня 2021 року Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією підписано угоду на надання Ковельській територіальній громаді кредиту на суму 15 мільйонів 50 тисяч гривень. У січні буде оголошено тендер на капітальний ремонт зовнішнього освітлення шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій. Світліше стане на 120 вулицях. А також це буде значна економія для бюджету, адже обладнання встановлюватиметься енергоощадне.

У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

Велику увагу у 2022 році приділять поліпшенню якості доріг. Запланований капітальний ремонт на вулицях Відродження (від Т.Боровця до ФОКу) Леонтовича, Пушкіна, Грабовського. Крім того, проводитиметься поточний ремонт, зокрема, методом напівпросочування.

Важливим проєктом у 2022 році є будівництво дороги обласного значення до села Білин. Торік за кошти бюджету громади було розроблено проєктно-кошторисну документацію. Службою місцевих автомобільних доріг, на балансі якого перебуває шлях, проведений тендер та визначений переможець. У цьому році дорогу мають збудувати. Фінансування здійснюватиметься з державної казни.

І далі у пріоритеті міської влади — оновлення прибудинкових території. У місцевому бюджеті передбачені кошти на ремонти дворів за адресами: Грушевського, 7; Володимирська 79-81; Незалежності, 55, 57, 61, 69а; Незалежності 76,78; Заводська,5; Кониського, 9; Сагайдачного, 6 -Мічуріна.

У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

Крім того, завершать ремонт територій, які розпочали торік. Зокрема, на Володимира Кияна, 47,49. Біля будинку №47 уже роботи практично виконані, а біля 49-го вони будуть здійснені весною. Також зроблять двір на Міцкевича, 3. У кінці минулого року відбулись тендери на ремонт прибудинкових територій на Чайковського, 9 – Чубинського, 23 та Заводській, 3. Упродовж зими заплановано отримати дозвільні документи, аби з настанням тепла розпочати ремонт. Шевченка, 9 теж у роботі. Двір на Театральній, 32 – Сагайдачного, 15 – бульварі Лесі Українки, 31, 33, 35, також внесений до переліку на нинішній рік. Там мешканці потерпають від підтоплення. Вирішити цю проблему хочуть комплексно, проєктуючи водовідведення двору та Привокзальної площі разом.

У Ковельській громаді продовжать поліпшувати благоустрій та інфраструктуру

Мережі водовідведення будуть прокладатись на вулицях Вітовського, Цинкаловського, Батуринській, Костомарова, Тютюнника, Миколайчука.

У планах – реконструкція шляхопроводу через залізницю на вулиці Незалежності. Проєкт досить складний технологічно і потребує чимало узгоджень. На сьогодні він проходить експертизу.

Розпочнуться роботи з розширення кладовища, що знаходиться в районі вул. Варшавської. Нині завершується документальна передача земельної ділянки площею 10 гектарів з приватної у комунальну власність.
Джерело