Головна Сільське господарство На Волині зібрали понад 70 відсотків зернових від запланованого

На Волині зібрали понад 70 відсотків зернових від запланованого

9967

Аграрії області зібрали 193 тисячі гектарів зернових і зернобобових культур. Це становить 73% від загальнообласної посівної площі. Про це розповів телеканалу «12 канал» заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко вчора, 8 серпня 2022 року.

«В цьому році врожай зернових культур на Волині очікуємо дещо більший, аніж в минулому. Торік ми зібрали орієнтовно 1,4 мільйонів тонн, – зазначив заступник очільника області. – Уже зібрано 950 тисяч тонн врожаю».

Зокрема, пшеницю (озиму і яру) обмолочено на площі 134 тис. га (80% від засіяного), з якої зібрано понад 730 тис. тонн зерна. Також зібрали 115 тисяч тонн ячменю (озимий і ярий) на площі 24 тисяч гектарів (71%). Своєю чергою 45 тис. тонн жита обмолочено на площі 14 тис. га (79%). А 64 тис. тонн вівса зібрали на площі 20 тис. га (52%).

«Окрім того, в області завершено збір озимого ріпаку. Зокрема, було намолочено більше 160-ти тисяч тонн. Наразі Волинь – лідер із його збору», – повідомив Олександр Троханенко.

Слід зазначити, що в області триває модернізація елеваторів, а також будівництво нових споруд для зберігання зерна. Наразі елеваторні потужності в регіоні складають близько 1,2 млн. тон одночасного зберігання. Однак, будуються ще два об’єкти загальною потужністю 150 тис. тонн.

«Незважаючи на воєнний стан та труднощі з пальним на початку війни – хліб в області буде. Його вистачить не лише волинянам, а й тим, хто його потребуватиме в Україні», – запевнив заступник голови ОДА.

До слова, площа посіву озимих культур під урожай наступного року очікується на рівні минулого – близько 230 тис.га, з них 50 тис.га озимий ріпак і 180 тис.га озимі зернові культури. Окремими господарствами уже розпочато посів ріпаку. Зокрема на сьогодні він засіяний на площі близько 800 га.

Працюємо далі!