Головна Свято Бармен «Заїжджого двору» має знатися на фірмових стравах, винній карті та… історії...

Бармен «Заїжджого двору» має знатися на фірмових стравах, винній карті та… історії Шацького краю

3894

6 лютого вітання на свою адре­су приймали бармени – універ­сальні працівники закладів від­починку, які вітають, інфор­му­ють відвідувачів, дають їм пора­ди, приймають і виконують за­мов­лення. Справжні професі­о­нали своєї справи працюють в одному з найпопулярніших у Ша­цьку закладів відпочинку – барі «Заїжджий двір».

Бармен Аліна Гнатюк (фото 1) профе­сійно виконує будь-яке завдан­ня, контролює роботу кухарів та офіціантів, а також вміє вгодити відвідувачам: і фірмовою стра­вою, і привітним словом.

Аліна та її колега Вікторія По­ложевець (фото 2) свого часу по­чинали з офіціантів, тепер же мають більш як десятилітній дос­від роботи і на даний час виконують функцію барменів-адмі­ніс­траторів.

– Дівчата – це обличчя нашого закладу. З їхньої усмішки, гостинності, комунікабельності у відвідувачів з’являються перші приємні враження про бар. Вони розмовляють з клієнтами, долучаються до оформлення свят і родинних подій: хрестин, весіль, ювілеїв. Бармени в нас – універсальні працівники, на яких тримається найбільш відповідальна частина роботи в барі, – розповідає про своїх підлеглих власниця закладу Ольга Романюк.

Бар «Заїжджий двір» оформлений у національному стилі, від­повідно й бармени мають особливий дрес-код – вишите укра­їнське вбрання. Аліна і Вікторія неодноразово оформляли для від­відувачів весілля в білому, червоному та фіолетовому кольорах. Майстерно організовували польські, білоруські і навіть італійське весілля – іноземні гості замовляють винятково український на­родний стиль гулянь.

Бармени знають технологію приготування фірмових страв та напоїв. У «Заїжджому дворі» це млинці з різноманітними начин­ками, салат «Насолода», реберця в медовому соусі, відбивна з ананасом і зеленню і найсмачніша в світі риба.

Справжні гурмани давно вподобали в барі його фірмові чаї: трав’яні, з імбиром, лимоном та з настояного вівса. А новим клієнтам бармени розкажуть про цілющі властивості кожної лікар­ської рослини і особливо про запашну поліську траву іван-чай, яку власниця бару заготовляє сама, збираючи її раз в рік: на Іва­на Купала до сходу сонця.

– А от чай «здоров’я» – як ми називаємо настояний на джерельній воді овес, заваре­ний з гілочками чорної сморо­ди­ни – це відкриття, від якого молодіють і набираються сили всі наші постійні відвіду­вачі. Спробуйте і переконає­теся в цьому самі, – бармен Аліна запрошує шачан і гостей селища скуштувати цього чудо­дійного напою.

Бармен знає, що клієнта мож­на зацікавити натуральни­ми домашніми продуктами, яких у барі великий вибір: зібрані в місцевих лісах гриби і ягоди, виловлена в озері риба, зірвані в садках місцевих жителів і висушені яблука, груші і сливи, фірмовий (з пасіки власників Романюків!) мед та власного ви­роб­ництва суха ковбаса.

Ще однією особливістю барменів «Заїжджого двору» є те, що вони працюють, як каже Ольга Дмитрівна, за антикорупційною системою, коли в комп’ютері фіксується кількість продаж, дода­них у страву інгредієнтів, вага порції, ціна замовлення тощо.

Словом, власники пишаються своїми працівниками – чесними, відповідальними, врівноваженими, які вміють зачарувати клієн­та і майстерно згладити конфлікт. Вікторія Положевець, яка пра­цює найдовше, знає не тільки всіх клієнтів бару, а й номери їхніх авто. Обізнана і зі смаками відвідувачів. Ще тільки відчиняються двері, а Вікторія знає, кому подати пиво, кому чай, а кому комплек­сний обід.

А ще дівчата знають історію Шацького краю, розкажуть гостям району про його гордість – озера, поінформують, як до них доїхати.

Щоб оволодіти професією так, як це зробили Аліна та Вікторія, потрібні роки роботи, навчання і постійного вдосконалення. Бармени «Заїжджого двору» поєднали в собі досвід, інтуїцію, майстерність, манери і вміння бути тонким психологом.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.