9 лютого у міжнародному календарі визначено як день стоматолога. Але в Україні це свято поки не має гідного визнання. Тож аби віддати належне людям цієї професії, завітала у приватний стоматологічний кабінет «VadVas», де працюють Вадим Васильович та Тетяна Василівна Шкледи.
До відкриття власного стоматологічного кабінету, який в районі функціонує вже чотири роки, Вадим Шкледа торував шлях декілька років: спочатку – навчаючись у Полтавській українській стоматологічній академії, потім 2 роки проходив інтернатуру в АР Крим, згодом 3 роки практики щелепно-лицевої хірургії в обласній клінічній лікарні м. Херсон, потім рік пропрацював лікарем-хірургом стоматологом у приватній клініці «Дантист» в Рафалівці. А в 2012 році, набравшись досвіду у різноманітних клініках, повернувся в Шацьк та відкрив разом із сестрою Тетяною стоматологічний кабінет, де працюють й дотепер.
У стоматологічному кабінеті сьогодні надають весь спектр послуг, окрім гігієнічних, оскільки лікар-гігієніст – у декретній відпустці. Та згодом, як сподівається Вадим Васильович, будуть надаватись своїм клієнтам й ці послуги та хірургічні втручання в повному обсязі. Запитую, чи збільшується кількість звернень до стоматологів порівняно з минулими роками.
– Кількість пацієнтів, звісно, збільшується, але платоспроможних, тобто таких, які можуть оплачувати дороговартісні стоматологічні роботи, зменшується. Безперечно, радує те, що люди стали більше дослухатися до рекомендацій лікарів. Тож і стан ротової порожнини в тих, хто систематично дбає про стан своїх зубів та ясен, покращується. Але це має бути постійний догляд.
Місцеве населення все менше може дозволити собі дороговартісні стоматологічні послуги, наприклад, вставити керамічні зуби. Тож в основному, такими послугами все більше користуються сусіди-білоруси, це близько 40% від усієї кількості пацієнтів.
Як розповідає стоматолог, з кожним роком збільшується, хоч і не набагато, кількість хірургічних втручань (видалення кіст, імплантологія, резекції верхівки кореня). Дитячу стоматологію, окрім хірургічних втручань, веде Тетяна Василівна. Вона радить, аби в дітей менше псувалися молочні зубчики, відповідно до віку дитини підбирати зубну пасту та правильно їх чистити, обов’язково – двічі на день.
«Хорошу практику спостерігав, працюючи в Полтавській області, де декілька разів на рік стоматологи їздили по дитсадках та школах, розповідали та показували, як правильно чистити зуби, скільки разів на день, а також проводили огляд дітей. У нас чомусь такого ніхто не робить. Мабуть, частково в тому і є причина, що побільшало саме дитячих занедбаних ротових порожнин», – підсумовує Вадим Васильович.
Для більш оперативної, якісної роботи та для встановлення точних діагнозів у стоматологічному кабінеті є свій рентген-апарат, де знімок одразу виводиться на екран комп’ютера. Тож лікар може одразу визначити, в чому причина зубного болю, та оперативно розпочати лікування.
«Лікування та всі роботи стараємося проводити якісно, пропонувати пацієнтам щось краще. Черга на прийом записана на декілька місяців наперед. Наприклад, цього тижня записували на прийом уже на середину травня. Екстрені випадки, звичайно, обслуговуємо без черги. Також не відмовляємо пацієнтам, у яких гострий біль, і у вихідні дні. Декілька років підряд складається тенденція, що кожного року в перший день Великодня я приїжджаю на роботу за викликом. Це закон», – розповідає лікар. Та додає: «Хоч у Шацьку й працює дев’ять стоматологів, і не завадило б ще декількох, та все одно стараємося боротися за кожного пацієнта».
А наостанок стоматологи бажають усім міцного здоров’я та менше хворіти.
Віта ШЕПЕЛЯ.