Головна Свято Зі святом Купала жителів села Піща привітав народний артист України

Зі святом Купала жителів села Піща привітав народний артист України

5775

Колоритне, барвисте, п’янке, веселе, магічне і гаряче… Це свято – Купайлів день, яке поє­д­нало в собі загадкову обря­довість української минувшини і світ творчості та розваг сьо­го­дення.

В селі Піща цей день – багате на події веселе дійство, яке по праву можна назвати Днем села. Щоб побачити свято, сюди приїздять люди майже з усього Шацького району, а та­кож з Республіки Білорусь, з якою межує Піщанська сільська рада.

Цьогорічний Купала, який тра­­­ди­ційно святкували на Іва­на, 7 липня, порадувало і пого­дою, і великою кількістю гостей, і потужною концертною прог­рамою від місцевих та приїжд­жих артистів, і розмаїттям роз­ваг: як для дітей, так і для до­рос­лих.

В очікуванні концерту піщани і гості села мали можливість пос­­мажити шашлик і поласу­вати рибкою, дітвора – постри­бати на батутах, поковзатися з надувних гірок, покататися на маленькому поїзді, зробити собі тату чи аква-грим.

З першими звуками музики гля­дачі підтягнулися до сцени, що на самому березі Великого Пі­щанського озера. Всіх, хто при­­­­був на свято, тепло приві­тав Олександр Бакун, Піщансь­кий сільський голова, поба­жав­ши односельцям гарно відпо­чити і повеселитися. Велике сі­льське свято вже п’ятий рік пос­­піль не обходиться без сюр­п­ризів і подарунків від благо­дій­­ного фонду «Патріоти Во­лині». Денис П’ятигорець, ди­рек­тор благодійного фонду, зумисне приїхав до Піщі, щоб привітати селян зі святом і передати вітання від народ­ного депутата України Степана Іва­хіва.

Завжди радий бувати у ва­шому мальовничому селі. Пі­ща – унікальний населений пункт! Тут найстаріша школа, най­молодший сільський голова, най­модніші вуса в його попе­редника і найбільше вогнище на Івана Купала! Ми до вас приї­хали з гарними пода­рунками, які дістануться щас­ливчикам з виг­­­­раш­ними лотерейними квит­­­ками. Також очі­куйте на музичний сюрп­риз – виступ на­родного ар­тиста Ук­раїни, – заінт­ри­гував піщан Денис П’я­ти­го­рець.

Насичена кон­цер­тна прог­рама від Пі­щанського сільського Будинку культури  (ди­ректор Ва­лентина Бу­дько) порадувала гостей ба­гат­ством твор­чих жан­­­рів. Зі сцени співали ан­сам­бль «Роз­май», ве­­­селили піснями і тан­цями ди­тячі ко­лективи «Дз­ві­ноч­ки», «Ка­пітошки», дует «Не пара». Чу­довим завер­шен­ням кон­церту став обіця­ний ди­ректо­ром бла­годійного фонду сюр­п­­риз – виступ народ­ного ар­тис­та Адама Горбатюка. Пі­щани і гості взяли участь у ро­зіграші лотереї, при­зами в якій стали мікрохви­льо­ва піч, соко­ви­жи­малка, фе­ни, прас­ка, на­с­тінні го­дин­ники та багато ін­шого.

З приходом магічної купа­ль­ської ночі почалося найцікавіше. З іншого берега озера прип­ливли човнами русалки, спі­вали обрядові пісні, плели ві­ночки і кидали їх на воду. А далі погляди всіх присутніх при­кувало до себе гігантське ку­па­льське вогнище, яке впро­довж цілої ночі дарувало своє тепло й енергію тим, хто розва­жався на молодіжній дискотеці під відкритим небом.

Мирослава ЦЮП’ЯХ