Головна Свято Від освяченої води – Божого благословення, сили духу та тіла

Від освяченої води – Божого благословення, сили духу та тіла

2960

З давніх-давен свято Водохреща було для українського народу джерелом світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в пере­могу добра і сподівань на краще майбутнє. Святом Богоявлення за­вершується цикл Різдвяних святок. У цей день у містах та селах освячують воду, яку вважають цілющою та своєрідним спасінням від багатьох недуг як душевних, так і тілесних.

18 січня у цер­к­вах Шацького ра­йо­ну були відп­ра­влені святкові слу­ж­­би та освя­чена вода. А вже 19 січ­ня таїнство хре­щен­­ня води, за тра­­­ди­цією, від­бу­лося на озерах району, зо­к­­­рема Люцимері та Великому Чор­ному.

Зранку на озері Люцимер, де уже на добре замерзлій водоймі був ви­рі­заний хрест та при­к­рашений сос­но­вими гілками, відс­лу­жив водосвят­ний молебень настоятель храму Різдва Бо­городиці смт Шацьк Микола Вихор. Побажавши прихожанам храму жити в любові, мирі та злагоді, наповнювати своє життя любов’ю до Спасителя та своїх ближніх, отець Микола занурив святий хрест у води озера, окропив нею присутніх людей та благословив на святу купіль.

В обідню пору на озері Велике Чорне водосвятний молебень біля вирізаної хрестоподібної лунки здійснили настоятель громади УПЦ КП ієрей Роман Скірак та настоятель храму святого Дмитрія Со­лунського с. Самійличі отець Михайло Цвинкилевич. Чимало ба­жаючих у цей день скупатися в цілющих водохрещенських водах, незважаючи на мороз, було не лише серед чоловіків, а й жінок.

Хорошою традицією в останні роки стало освячення води і на озері Прибич у селі Смоляри-Світязькі. Обряд освячення води на озері, де жителі села вирізали великий хрест, здійснив нас­тоя­тель Свято-Духівського храму Володимир Лопошук, побажавши прихожанам храму, щоб цілюща вода цілий рік дарувала людям здо­ров’я й наснагу, захищала від лиха, наповнювала життєдайною енергією.

Попри те, що с. Положево знаходиться далеко від природної водойми, освячення води відбулося й у храмі Преображення Гос­поднього УГКЦ. Біля великого хреста, встановленого з льодових брил, настоятелем отцем Богданом Іващуком також був відслу­жений водосвятний молебень.

З вірою в цілющість водохресної води люди йдуть додому, кроплять святою водою свої оселі, з чистими помислами душі та щирістю серця вступають у новий рік.

Віта ШЕПЕЛЯ.