Головна Свято У Мельниках продемонстрували повчальний вертеп

У Мельниках продемонстрували повчальний вертеп

3742

У клубі села Мельники 10 січня зібралося чи не все село, аби подивитися на доволі незвичний різдвяний вертеп, який цього дня ставили на сільській сцені вихователі дитсадка спільно з учнями місцевої школи.

На славу постаралися декоратори, відтворивши сцену з на­родженням Богонемовляти та встановивши декорації сільської укра­їнської хатини. Розпочався вертеп із радісної звістки, що спо­вістили пастухи з Ангелами: у стайні на сіні народився Спаситель світу!

Привітати та вклонитись маленькому Ісусу прийшли три муд­ре­ці, котрі принесли Йому найкращі дари. Паралельно учасники вертепу відтворили сцену з життя молодої української родини, котра чекає народження первістка. І саме за його душу вперто бореться Лукавий, намагаючись підбити жінку Марію на страшний гріх убивства. Допомагають спокусити молоду пару віддати майбутнє немовля на служіння Лукавому Пиятика та Старх, що несуть у сім’ю горе, сльози та біль.

Перед глядачами постали й душі ненароджених немовлят, що просили ласки та батьківського тепла. Щирими словами просила милостиню сирота Оленка, адже її батьки поволі спиваються та змушують свою доньку йти коля­дувати, аби на зароблені малою гроші купити оковитої.

Зрештою, молода пара та Анге­­ли проганяють зі свого життя Лукавого та його друзів-спіль­ників, натомість торжествують си­ли добра, віри та любові. У фіналі вертепу лунають зі сцени колядки, прославляючи Різдво Христове та віншуючи усіх зі святом.

Наостанок усіх учасників вер­тепу та жителів села привітала з новорічно-різдвяними святами в.о. голови Шацької селищної ради Людмила Цевух, подяку­вав­ши організаторам такого ціка­вого та повчального дійства (праців­никам дошкільного навчального закладу с. Мельники – медсестрі Руслані Сидорук, музичному керівникові Марині Забродоцькій, завідуючій Світлані Шум та вихователю Ользі Ващук), і його учасникам (вихованцям дитсадка, школярам та студентам), та подарувала їм солодощі.

Віта ШЕПЕЛЯ