Головна Свято У Шацьку на храмове свято відзначили й День селища

У Шацьку на храмове свято відзначили й День селища

3087

Щороку з нетерпінням у Шацьку чекають на 21 вересня: у цей де­нь відзначають не лише престольне свято, яке припадає на Різдво Пресвятої Богородиці, а й День села, проведення якого зап­ровадили декілька років тому.

Милості дочекалися шачани від погоди: дощ, що йшов цілісіньку ніч, зрештою, під ранок припинився, а небо хоч і було весь день затягнуте хмарами, зате не дощило.

Вітати шачан зі святом традиційно приїхали поляки: віце-ста­роста Влодавського повіту Адам Панасюк, директор комплексу про­фесійних шкіл м. Влодава Євгеній Омельчук.

Вітали зі сцени шачан настоятель храму Різдва Богородиці смт Шацьк протоієрей Микола Вихор, керівники району – Василь Голя­ди­нець, голова Шацької РДА, та Сергій Карпук, голова Шацької ра­йон­ної ради. Приємним сюрпризом для шачан стали віршовані ві­тання дуету працівників Шацької селищної ради: заступника се­лищного голови Віталія Яльницького та секретаря селищної ради Люд­мили Цевух.

Чого тільки не було у програмі святкування: виїзна торгівля різ­но­манітними смаколиками, дитячі ігри та розваги від кове­льсь­кого агентства «Шоколад», добряче команди побігали Шацьком у зма­ганнях з фотоквесту, нагороджували жителів селища у різно­ма­нітних номінаціях, призи отримували переможці спортивних зма­гань та конкурсу «Добрий господар». Призи від селищної ради отри­мали й жителі селища, котрі в цей день святкували ювілеї.

У різноманітних номінаціях нагородили жителів селища. Так, у номінації «Наймолодший житель Шацька» подарунок та сертифікат отримала сім’я Оліферчуків, родина яких напередодні поповнилася до­нечкою. А подарунок вручила Наталія Самолюк, медична сестра по­ліклінічного відділення Шацької районної лікарні. Начальник Ша­цького відділення Ковельської ОДПІ Світлана Сулік вручила пода­ру­нок та сертифікат кращому платникові туристичного збору. Ним виявилася підприємець Валентина Оліферчук, яка за підсумками минулого року внесла найпомітніший вклад в бюджет Шацької се­лищної ради. Оксана Юхимук, начальник відділу культури Шацької РДА, відзначила у номінації «Два кольори на полотні» жительку се­лища Шацьк Надію Терету, котра своїми руками створює непере­вершені вишивані шедеври. Її роботи знаходяться не тільки у різних містах України, а й за рубежем.

Оскільки осінь – пора грибів, то не обійшлося без нагородження кращого грибника селища. У цій номінації беззаперечним лідером став Богдан Дибалюк, фото з «тихого полювання» якого, опуб­лі­ко­вані у Facebook, надовго не давали спокою затятим грибникам краю. А вручала нагороду Мирослава Цюп’ях, редактор сайту Ра­йон.Шацьк, на якому й було оголошено конкурс на кращого грибника.

У номінації «Кращий мисливець-таксидерміст» подарунок та від­повідний сертифікат отримав Борис Люшук, руками якого ство­рено сотні чучел у музеї фауни Шацького лісового коледжу, справу якого тепер продовжує син Ярослав. Вручав нагороду Ігор Жмурко, директор лісового коледжу.

Найкраще «Квітуче подвір’я» виявилося у шачанки Алли Коро­люк, нагороду та подарунок якій вручив начальник КП «Будинкоуп­рав­ління» Іван Коваль.

Спавжній вир емоцій у глядачів викликало нагородження у но­мі­нації «Ну що то за їзда, коли за кермом – звізда», у якій без­за­пе­речним переможцем стала директор Шацького МБК Ніна Вирович. А вручав подарунок – швабру – Ігор Демчук, начальник сектору ре­гулювання патрульної поліції Шацького відділення поліції.

Далі подарунки отримували найкращі господарники Шацька, котрі принесли найбільші та найкумедніші овочі, вирощені на влас­них городах. Найважча морквина вагою 783 грами виросла на городі Ольги Тимошук, найбільший кабачок вагою 4 кг 800 г виріс на полі шачанина Станіслава Забродоцького, найважчий буряк (1 кг 830 г) виріс у городі депутата селищної ради Сергія Дударчука.

Ну і як же без насиченої концертної програми, яку підготували пра­цівники культури району.

Відкрили свято виступ народного фольклорного колективу «Мо­ло­дички» Шацького міського Будинку культури (керівник Ніна Ви­ро­вич). Підхопили музичну естафету фольклорний колектив «Гор­лиця» Шацького РБК, тріо «Red Rose» у складі Вікторії Ягодинець, Ма­рії Шпак та Оксани Озімок. Чуттєвим був виступ квартету Шаць­кого РБК, та виконання Максимом Веремчуком пісні гурту «Еней» – «Біля тополі». Запальні мелодії лунали у виконанні гурту «Ве­ре­тено» та його солістки Ольги Гайової, ліричні пісні у виконанні Ла­­риси Куран, дуету у складі Ніни Вирович та Марії Слюсарук (Сві­тя­зький СБК). Ну і як же без виступу ансамблю «Лісова пісня», котрий також завітав до шачан у гості. Гумористичну сценку про діда та внучку майстерно зіграли на сцені Петро Олех (СБК с. При­п’ять) та Марія Шпак (Шацький РБК). Танцювальні номери пре­дс­тавили учасники дитячого танцювального колективу «Пер­воц­віт» з Шацька (керівник Валентина Демакова).

Під час свята відбувались спортивні змагання. Так, найбільш влуч­ним стрільцем по м’ячу з рогатки став Олександр Москалюк, у дартсі найбільше балів набрав Микола Романович, найбільше разів гирі підняв шацький силач Руслан Пилиповець, а в киданні ко­лоди не було рівних Ігорю Романовичу. Усі вони від селищної ради отримали призи.

А чого тільки вартував розіграш лотереї, призи для якої були прид­бані за кошти селищної ради, надані приватними підприємцями краю, подаровані благодійним фон­дом народного депутата України Степана Івахіва «Патріоти Во­лині». До речі, від імені нардепа при­вітати шачан приїхав голова бла­годійного фонду Денис П’ятиго­рець. Він же і представив шацькій публіці спеціально запрошену зірку вітчизняної естради – Тоню Мат­вієнко, голосом якої зачаровані сотні тисяч українців. Це був спеціальний подарунок народного депутата шачанам у день свята. А в святковій лотереї головний приз від фонду «Патріоти Волині» – холодильник – виграла шачанка Наталія Дзядук.

Ще один сюрприз чекав від Дениса П’ятигорця на Тоню Матв­іє­нко. По­мічник нардепа оригінально виконав прохання спі­вака Арсена Мірзояна (виявляється, вони обидва – із Запоріжжя та є хорошими знайомими). Він передав зізнання у коханні спі­вач­ці Тоні Матвієнко на сцені перед шацькою публікою.

Я не тільки помічник Івахіва, а й друг чоловіка Тоні – Арсена Мірзояна. І коли Арсен дізнався, що Тоня співатиме у Шацьку, він попросив передати їй такі слова. І зробити це на коліні – сказав він.

Після цього Денис П’ятигорець опустився на одне коліно, взяв букет квітів і сказав: «Кохана моя дружино! Через наші тісні кон­цертні графіки я не часто дарую тобі квіти. Але завдяки моїм ша­цьким друзям, я маю можливість подарувати їх тобі на сцені. Я дуже тебе люблю. Дякую, що ти в мене є». Після цих слів, публіка, яка затамувавши подих слухала ці слова, привітала такий вчинок га­рячими оплесками та оваціями.

А після виступу Тоні Матвієнко, котру шачани не хотіли відпус­кати зі сцени, молодь досхочу насолоджувалася дискотекою та ла­­зерним шоу, спонсором якого стали маєток «NESTER-Нouse» (с. Сві­тязь), ГО «Квітка Полісся» та фонд «Патріоти Волині».

Віта ШЕПЕЛЯ