Головна Свято У селі Самійличі відгуляли день села

У селі Самійличі відгуляли день села

3815

Нарядно вдягнені люди ці­лими сім’ями поспішали до центру населеного пункту, де вже грала музика і от-от мало вибухнути яскравими емоці­ями велике свято – день села. У селі Самійличі воно – тра­ди­ційно літнє і відбувається в затишному скверику біля сіль­ського Будинку культури. 16 червня сюди вкотре прий­шли цілі покоління самійличан. Не оминула увагою святкове дій­ство молодь села: школярі, сту­денти, що приїхали на ка­нікули додому; молоді подружні пари. Мов принцеси, поход­жали в пишних платтячках дів­чатка; милували око  козачки та україночки – це юні артисти, які ще покажуть свій талант на святі; хизувалися купленими ма­мою чупа-чупсами дрібні ма­люки. Усміхалися, дивля­чись на них, найстарші.

Цього дня село відпочивало від повсякденної тяжкої робо­ти. Поки велася підготовка до концертної програми, люди, си­дячи на лавочках у прохолоді дерев, переговорили про все, що їх хвилювало: здоров’я рід­них, господарство, наслідки дощів на городі, ціни на ринку. Пригостилися солодощами, які продавали діти, в’яленою риб­кою, делікатесами з виїзних тор­гових павільйонів. Великий інтерес у самійличан викли­кали стенди з фотографіями про ми­нуле і сьогодення рід­но­го села. На чорно-білих, відзня­тих май­же 70 років тому, і сучасних ко­льо­рових світлинах відобра­зилася в подіях і заходах багата історія громади.

– За рік у селі багато чого змінилося на краще. Нині всі ми пи­шаємося Свято-Дмитріївським храмом; пам’ятником, спо­рудженим на честь воїнів УПА. А яку велику допомогу надав нам благодійний фонд «Патріоти Волині»! – розповідав, звертаючись до людей, сільський голова Олександр Кусько.

І на цьому святі без благих діянь не обійшлося. Володимир Бащук, помічник народного депутата України Степана Івахіва, передав самійличанам вітання від Степана Петровича і привіз немало подарунків. Благословив гарне починання самійличан отець Михайло, настоятель Свято-Дмитріївського храму.

Перші музичні акорди зробили атмосферу свята ще уро­чистішою. Порадували глядачів виступи місцевих артистів, яких об’єднала в велику творчу родину директор сільського Будинку культури Тетяна Чак: вокального колективу «Вербиченька», фольклорного ансамблю «Берегиня», колективу учнів по­чат­кових класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі, тріо у складі Оксани Цвин­ки­левич, Мирослави Цю­пя­щук і Валентини Кущик. Най­кращі номери привезли самій­ли­ча­нам аматори районної сце­ни – ансамбль народних інст­ру­­мен­тів «Веретено» Шацького РБК, шачанка Олена Гацюк. Гаряче аплодували се­ляни юній вока­лістці з м. Луцьк Катерині Том­­чук, яка є прав­нучкою самійличівського скри­паля Сте­па­­на Цвида (нині по­кійного).

А далі закрутив усіх вир ці­ка­вих конкурсів, аукціонів і на­городжень! Придбати з аук­ціону порося за 310 грн. пощастило Федорі Дячишиній. Гарні по­да­рунки в різних номінаціях отри­мали подружжя Ілля і Марія Ма­зурки, що прожило в парі 60 років; дві «срібні» пари (про­жили 25 років) Федонюків і По­ложевців; багатодітна роди­на Катерина і Володимир Мазурки; сім’я, яка приїхала жити до Самійлич: Микола Бегас і Марія Зеленюк; родичі наймолодшого жителя села Арсенія Гінайла; наймолодший приймак Олек­сандр Чишій; найвправніший свинобій Валерій Пацюк; «таксист на санях» Петро Чак. Не пошкодували самійличани, що придбали квитки безпрограшної лотереї, бо призи, які вигравали, виявилися дуже потрібними в господарстві і для відпочинку: порося, цукор, сіль, бочки, мобільний телефон, міксер, м’ячі та багато іншого. Головний приз – елек­тросушарка від фонду «Патріоти Волині» – дістався Наталії Горніч.

Гарна погода сприяла тому, що самійличани і в футбол з командами з сусідніх сіл награлися (Самійличі – Прип’ять – 6:3), і на дискотеці повеселилися.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.