Головна Свято Вони дарують надію, відстоюють права тих, від кого відвернувся світ

Вони дарують надію, відстоюють права тих, від кого відвернувся світ

3398

Згідно з Указом Президента України у першу неділю листопада ми відзначаємо День працівника соціальної сфери. «Може старим допомогти або тим, кому несила, він, працівник соціальний, він помічник ідеальний!», – такими словами можна охарактеризувати діяльність працівників Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району, одним з основних завдань яких є виявлення та облік самотніх непрацездатних громадян та інвалідів у Шацькому районі. Професія соціального працівника є складною, виснажливою та напруженою. Вона неналежно оцінена державою, часом і суспільством. Але! Соціальна робота неймовірно цікава. Вона служить на благо. Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. День працівника соціальної сфери – професійне свято, яке справедливо належить тим, хто виявляє милосердя, творить добро не тільки зі службового обов’язку, а і за велінням совісті та покликом душі. Вона дарує надію, відстоює права тих, від кого відвернувся світ. Вона повертає у суспільство тих, хто не міг в ньому втриматися. Вона дарує життя у всіх сенсах цього виразу.

Сьогодні Терцентр (директор Володимир Голядинець) налічує у своєму складі 27 працівників. Матеріально-технічна база установи задовільна, структурні підрозділи забезпечені комп’ютерною технікою.

Установа здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах денного перебування. Під соціальним супроводом закладу на даний час перебуває 2 сім’ї та 1 особа, що опинилися в складних життєвих обставинах, 2 прийомні сім’ї, на вихованні яких перебуває 5 дітей. Часто проводяться перевірки цільового використання коштів при народженні дитини. Здійснюються спільні з колективом Шацької РДА та НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк» інформаційні кампанії щодо пошуку прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів. З учнями навчальних закладів ведуться профілактичні бесіди щодо попередження торгівлі людьми та іншими негативними явищами.

При Територіальному центрі функціонує Університет ІІІ віку, де створено два факультети для навчання людей похилого віку та клуб «Срібний вік». Також створено новий відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в обов’язки якого входить відвідування сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

А ще соціальні працівники цієї соціальної структури надають своїм підопічним долікарську допомогу, міряють температуру, тиск, купують медикаменти в аптеці, викликають лікаря додому, забезпечують продуктами харчування, готують їсти, виносять сміття, оплачують комунальні послуги, організовують роботу з ремонту житлового приміщення, оброблення присадибної ділянки, збирання врожаю, постачання паливом тощо.

Для представників цієї професії важливе почуття такту, стриманість. Літні хворі люди часто бувають нетерплячі, відчуття власної безпорадності може викликати у них дратівливість, а фізична слабкість часом не дозволяє повністю дотримуватися правил особистої гігієни.
Але ж ви знаходите підхід до людей, захищаєте старих і дітей, люди прагнуть допомоги від вас, тож підтримуйте їх повсякчас. З добрим серцем зустрічаєте всіх, так не кожен працювати би зміг, поважають і цінують завжди, тож упевнено ідіть до мети, і нехай Господь вас оберігає, у житті й роботі допомагає.
Зі святом!

Ліана МИСЮРИНА