Головна Свято Як у Пулемці відзначали 555-ту річницю та День села

Як у Пулемці відзначали 555-ту річницю та День села

3488

Насиченим на події став для жителів села Пуле­мець останній день вересня: 30 числа цього місяця вони не лише відзначили День села, якому історія вималювала три п’ятірки з часу першої писемної згадки, а й відзначили 50-річчя від дня заснування до­ш­кільного навчального закладу, відкрили нове поштове відділення.

Розпочалися святкові заходи в обідню пору на новій великій сцені біля сільського клубу. Відкрили святкування ведучі Дарина Нагорна та Тетяна Жучик, котрі запросили на сцену господаря свята – сільського голову Василя Демедюка. Разом із ним привітав жителів села зі свя­том настоятель місцевого Свя­то-Ми­хайлівського храму отець Се­р­гій Богдан. За активну життєву позицію, вагомий вклад у розви­ток населеного пункту Василь Харитонович вручив грамоти та грошові винагороди Валентині Гацюк, кухареві ДНЗ, Ганні Сукач, колишньому сільському голові, Вірі Бурдило (з нагоди 80-річного ювілею), та оголосив подяки Ва­силеві Сукачу – за реконструкцію сільського клубу, Антоніні Юхи­мук – за допомогу в розвитку села.

Як розповів односельчанам сільський голова, протягом остан­нього періоду зроблено чимало корисного для населеного пунк­ту, в якому немає ні виробниц­т­ва, ні особливо великих дохо­дів. Скоро завершиться добудова сільського клубу, в якому будуть робити весілля та різноманітні ювілеї, там відремонтовано при­міщення для кухні, вже замовили кухонну стінку. Робиться це за сприяння громадської організації «Відродження» (голова Наталія Малярчук) за благодійні внески. В приміщен­ні сільської ради роз­почато добу­дову кімнати для пожежної міс­цевої охорони. Чи­мало зусиль док­лали до обла­шту­вання дитя­чо­­го садочка та школи, зроблено сцену.

Окрім того, в цей день в селі від­­значили ще одну подію – від­крили нове приміщення пошто­вого від­ділення зв’язку. Симво­лічну стрі­чку доручили перері­зати почес­ним гостям – голові Шацької РДА Ва­силю Голядинцю та голові Ша­цької районної ради Сергієві Кар­пуку, також до цього урочистого мо­менту долучився сільський го­лова та працівник поштового від­ділення Світлана Іванюк.

– Пулемець – одне з найдав­ніших сіл Шацького району. Воно багато пережило за свою 555-річну історію, але вижило, вистояло за різних режимів та влади. Попри все, у Пулемця є великий ту­ристичний потенціал, який потрібно використовувати для роз­витку села. А з нагоди свята – лише найкращі та найщиріші вітання його жителям, – сказав голова Шацької РДА.

Вітав від імені районної ради та її депутатського корпусу Сергій Карпук: «Півтисячолітній ювілей в межах історії людства – це лише якась мить, але для села – це поважний вік. Яким би село не було – основна його цінність – це люди, від згур­то­ваності яких залежить те, як розвиватиметься воно далі. А з того, що я сьогодні побачив, можу сказати одне: тут живуть згуртовані працьовиті люди, яким небай­дужа доля їхньої малої батьківщини».

А подарунки в день ювілею отримали вихованці дошкільного навчального закладу села, для яких ке­рівники району привезли іграшки.

Традиційно лунали вітання і від народного депу­тата Степана Івахіва. На цей раз вітати пулемчан приїхала представник благодійного фонду «Патріоти Волині» Анна Стасюк. Вона зачитала вітальну лис­тівку від народного депутата, також привезла шість призів для розіграшу в лотереї – два годинники, праску, соковижималку, електросушку, та головний приз – мікрохвильову піч. Щасливий лотерейний квиток у підсумку випав місцевій жительці Оксані Дорош.

Теплими словами згадали на святі працівників закладів, які працюють в селі: галузі культури, освіти, медицини та їхніх ветеранів, захисників, котрі брали участь в АТО та кон­тра­ктників, прикордонників. Ще для однієї людини цей день став зна­ковою подією у житті: Василь Демедюк урочисто вручив атестат зрілості 16-річній Надії Божук.

Для жителів села місцеві ама­тори сцени та працівники Шаць­кого районного Будинку культури підготували концертну програму. Гаряче аплодували сільському ко­лективу «Співочі серця» під ке­рів­ництвом завідуючої клубу Лесі Рабчевської, пісні у виконанні яких полонили серця глядачів. Пісен­ною майстерністю вражали ме­тодисти Шацького РБК Вікторія Ягодинець та Оксана Озімок. Опти­мізмом та патріотичністю був на­сичений танець школярів гурту «Квадро».

А наостанок для пулемчан по­тужно заспівав ковельський ко­лектив «Поліський дивоцвіт». Його виступ презентував жителям се­ла благодійний фонд Степана Іва­хіва «Патріоти Волині».

Не довелось сумувати на святі ні дорослим, ні дітям. Малеча за­любки веселилася у танцях з мультяшними Фіксиками з аген­тства «Шоколад», стрибала на батутах. А хто зголоднів – зміг пола­сувати козацьким кулішем, приготованим на відкритому вогні впра­вними кухарями з Києва.

А увечері молодь змогла повеселитися на святковій дискотеці.

Віта ШЕПЕЛЯ