Головна Свято Як у Пулемці відзначали 555-ту річницю та День села

Як у Пулемці відзначали 555-ту річницю та День села

5559

Насиченим на події став для жителів села Пулемець останній день вересня: 30 числа цього місяця вони не лише відзначили День села, якому історія вималювала три п’ятірки з часу першої писемної згадки, а й відзначили 50-річчя від дня заснування дошкільного навчального закладу, відкрили нове поштове відділення.

Розпочалися святкові заходи в обідню пору на новій великій сцені біля сільського клубу. Відкрили святкування ведучі Дарина Нагорна та Тетяна Жучик, котрі запросили на сцену господаря свята – сільського голову Василя Демедюка. Разом із ним привітав жителів села зі святом настоятель місцевого Свято-Михайлівського храму отець Сергій Богдан. За активну життєву позицію, вагомий вклад у розвиток населеного пункту Василь Харитонович вручив грамоти та грошові винагороди Валентині Гацюк, кухареві ДНЗ, Ганні Сукач, колишньому сільському голові, Вірі Бурдило (з нагоди 80-річного ювілею), та оголосив подяки Василеві Сукачу – за реконструкцію сільського клубу, Антоніні Юхимук – за допомогу в розвитку села.

Як розповів односельчанам сільський голова, протягом останнього періоду зроблено чимало корисного для населеного пункту, в якому немає ні виробництва, ні особливо великих доходів. Скоро завершиться добудова сільського клубу, в якому будуть робити весілля та різноманітні ювілеї, там відремонтовано приміщення для кухні, вже замовили кухонну стінку. Робиться це за сприяння громадської організації «Відродження» (голова Наталія Малярчук) за благодійні внески. В приміщенні сільської ради розпочато добудову кімнати для пожежної місцевої охорони. Чимало зусиль доклали до облаштування дитячого садочка та школи, зроблено сцену.

Окрім того, в цей день в селі відзначили ще одну подію – відкрили нове приміщення поштового відділення зв’язку. Символічну стрічку доручили перерізати почесним гостям – голові Шацької РДА Василю Голядинцю та голові Шацької районної ради Сергієві Карпуку, також до цього урочистого моменту долучився сільський голова та працівник поштового відділення Світлана Іванюк.
– Пулемець – одне з найдавніших сіл Шацького району. Воно багато пережило за свою 555-річну історію, але вижило, вистояло за різних режимів та влади. Попри все, у Пулемця є великий туристичний потенціал, який потрібно використовувати для розвитку села. А з нагоди свята – лише найкращі та найщиріші вітання його жителям, – сказав голова Шацької РДА.

Вітав від імені районної ради та її депутатського корпусу Сергій Карпук: «Півтисячолітній ювілей в межах історії людства – це лише якась мить, але для села – це поважний вік. Яким би село не було – основна його цінність – це люди, від згуртованості яких залежить те, як розвиватиметься воно далі. А з того, що я сьогодні побачив, можу сказати одне: тут живуть згуртовані працьовиті люди, яким небайдужа доля їхньої малої батьківщини».

А подарунки в день ювілею отримали вихованці дошкільного навчального закладу села, для яких керівники району привезли іграшки.
Традиційно лунали вітання і від народного депутата Степана Івахіва. На цей раз вітати пулемчан приїхала представник благодійного фонду «Патріоти Волині» Анна Стасюк. Вона зачитала вітальну листівку від народного депутата, також привезла шість призів для розіграшу в лотереї – два годинники, праску, соковижималку, електросушку, та головний приз – мікрохвильову піч. Щасливий лотерейний квиток у підсумку випав місцевій жительці Оксані Дорош.

Теплими словами згадали на святі працівників закладів, які працюють в селі: галузі культури, освіти, медицини та їхніх ветеранів, захисників, котрі брали участь в АТО та контрактників, прикордонників. Ще для однієї людини цей день став знаковою подією у житті: Василь Демедюк урочисто вручив атестат зрілості 16-річній Надії Божук.

Для жителів села місцеві аматори сцени та працівники Шацького районного Будинку культури підготували концертну програму. Гаряче аплодували сільському колективу «Співочі серця» під керівництвом завідуючої клубу Лесі Рабчевської, пісні у виконанні яких полонили серця глядачів. Пісенною майстерністю вражали методисти Шацького РБК Вікторія Ягодинець та Оксана Озімок. Оптимізмом та патріотичністю був насичений танець школярів гурту «Квадро».

А наостанок для пулемчан потужно заспівав ковельський колектив «Поліський дивоцвіт». Його виступ презентував жителям села благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині».
Не довелось сумувати на святі ні дорослим, ні дітям. Малеча залюбки веселилася у танцях з мультяшними Фіксиками з агентства «Шоколад», стрибала на батутах. А хто зголоднів – зміг поласувати козацьким кулішем, приготованим на відкритому вогні вправними кухарями з Києва.
А увечері молодь змогла повеселитися на святковій дискотеці.

Віта ШЕПЕЛЯ