Головна Свято День бухгалтера в Шацьку

День бухгалтера в Шацьку

4203

Хто володіє інформацією, той володіє світом. А вона сьогодні у вигляді цифр в руках бухгалтерів. Усім відомо, що головний бухгалтер на підприємстві – це людина, що нарівні з керівником приймає усі рішення. А ще такий же відповідальний, авторитетний, вимогливий до формування благополучного фінансового середовища. Жорстка регламентація його діяльності, здається, не залишає простору для творчості. Утім, тільки не тим шацьким бухгалтерам, з якими нам вдалося поспілкуватися в день їхнього професійного свята. Всі вони – дівчата і молоді жінки з ніжними душами, закохані в пісню і поезію, зачаровані магією цифр свого бухгалтерського світу.

Оксана ТИМОШУК третій рік поспіль працює головним бухгалтером КП «Будинкоуправління». З обчисленнями і різними підрахунками вона «на ти» з самого дитинства. По-перше, математика в школі була в Оксани серед улюблених предметів, а по-друге, бабуся Марія Іллівна все життя працювала бухгалтером у Шацькому сільпо – от і надихнула внучку на цю професію. Коли в руках уже був диплом бухгалтера (закінчила економічний факультет Волинського державного університету ім. Лесі Українки, бухгалтерський відділ), почала шукати свою роботу на місцевому ринку праці. Загартувала професійне вміння у двох відділах райдержадміністрації, на автозаправці, випробувала сили і в приватному підприємництві. Скрізь їй подобалося, проте, як зізнається зараз, бракувало тієї кількості реальних цифр, які формують імідж підприємства, впливають на його показники і від яких у буквальному смислі захоплює дух. Знайшла їх у КП «Будинкоуправління». Керівни-ком підприємства є, до речі, Іван Коваль, який свого часу очолював Шацьке сільпо і пліч-о-пліч працював з Марією Ганжалою – бабусею Оксани.

Мене завжди дивував вибір бухгалтерів. Ну що може бути цікавого в одноманітно-сухих математичних підрахунках? А виявилося, що цікаве є, бо якщо в математиці, зі слів Оксани, від способу розв’язання задачі результат не змінюється, то в бухгалтерії – навпаки. Щоб він був єдиним правильним, слід  застосувати всі професійні навики, глибокий розум. Не обійтися і без вміння спілкуватися з людьми, блискавичного орієнтування в законодавчих актах, дружби з Інтернетом.

– Так і рухаюся в своїй роботі по кругу: зарплата, звіти, підрахунки. Ніби одне й те ж саме щомісяця, але водночас різне й непередбачуване. Скучати ніколи. А нервову напругу після нелегкого робочого дня мені допомагає зняти поезія!

Ірина Ягодинець з 2011 року очолює бухгалтерію Шацької селищної ради. Чималий обсяг роботи, контроль над усією бух-галтерською службою, часті форс-мажорні обставини і велика відповідальність – такими є робочі будні молодого праців-ника. Відмінно справлятися з усіма обов’язками допомагають ентузіазм, наполегливість, порозуміння з колегами. Першим бухгалтерським досвідом Ірина збагатилася в Шацькій дитячо-юнацькій спортшколі, там же взнала і про мінуси професії: суперечності в бухгалтерському і податковому законодавствах, часті нововведення, наслідки помилок у підрахунках. Досвід роботи – а це вже рівно 5 років – доповнив отримані в вищому навчальному закладі знання, відшліфував навики, а постійні підрахунки вивів на рівень автоматизму. Відтак Ірина Ягодинець з усім чудово справляється, навіть здобуває другу вищу освіту – юриста. А ще співає в народному ансамблі «Молодички», бо вважає пісню найкращим відпочинком!

Понад 12 років бухгалтерського стажу має Світлана ПОЛІЩУК. Саме стільки часу вона працює головним бухгалтером ТзОВ «Шацький молокозавод».

Народилась жінка у селі Піски Річицькі Ратнівського району. Зростала у сім’ї педагогів, де здається, сама сімейна атмос-фера мала б налаштувати дівчину на продовження батьківської справи. Але ж ні. Спокійна, врівноважена, вона найбільше любила з головою занурюватися у математичні рівняння, задачі, приклади, теореми, вирішення яких їй давалося з легкістю. Та вчителем вона себе ніколи не бачила, бо ж не мала, як розповідає, педагогічного хисту. Тож після закінчення школи, у 1992 році, вступила до Київського національного економічного університету на спеціальність «Бухгалтерський облік і аудит», через 5 років отримавши диплом магістра.

Першим місцем роботи випускниці став Рожищенський районний відділ статистики, де працювала економістом (саме в цьому селищі стала проживати молода сім’я Поліщуків після одруження). У 2001 році родина переїхала до Шацька, де чоловіка – Михайла Михайловича – призначили директором ТзОВ «Шацький молокозавод», а Світлана Матвіївна влаштувалася на посаду головного бухгалтера. До речі, жінка кілька років була єдиним бухгалтером на підприємстві, тому уся робота та відповідальність були лише на ній. Згодом, коли роботи стало більше, бухгалтерська контора молокозаводу поповнилася ще двома працівниками. Бо ж за останні роки стало не тільки цікавіше працювати, але й важче.

– Працюю тепер з хорошими людьми і вважаю, що колектив – найбільший плюс нашої професії, особливо коли є взаємо-розуміння, підтримка і взаємодопомога, – каже Світлана Матвіївна.

Із цифрами їй ніколи не було сумно, як це здається багатьом людям. Навпаки, жінка любить працювати з документами, дає лад числам, бухгалтерським звітам. А у вільний час любить активно відпочивати, подорожувати з чоловіком та дітьми, насолоджуватися природою, аби набратись нових сил для подальшої улюбленої роботи.

От уже 9 років поспіль успішно зводить дебет і кредит у приватного підприємця Ірини Печук молодий бухгалтер Наталія ПИЛЕНКО. Дівчина з упевненістю каже, що не помилилась, обравши у своєму житті цю нелегку професію. У школі легко давалася математика (навчалася спочатку у школі с. Положево, а 9-11 класи – у с. Згорани), тож довго не вагалася, яку професію обрати, вступивши на навчання до Горохівського сільськогосподарського технікуму на спеціальність «Бух-галтер». Майже рік дівчина опановувала ази бухгалтерської науки на практиці у будівельній організації «Прогрес». Хоч це і копітка робота, яка потребує великої концентрації уваги при прискіпливих перерахунках, наполегливості, проте під силу тен-дітній дівчині, на обличчі якої завше сяє привітна усмішка.

Попри те, що працює у підприємця Наталія успішно, виконуючи роботу, без якої, здавалося б, паралізувалась діяльність будь-якої організації чи підприємства, мріє ще опанувати іншу професію, яка кардинально буде відрізнятися від бухгалтерської, буде більш творчою і натхненною, наприклад, перукаря.

А запорукою успіху у бухгалтерській роботі Наталія вважає гарний настрій, велику силу волі та обов’язково – оптимізм.

Зі святом вас, бухгалтери!

Мирослава ЦЮП’ЯХ,

Віта ШЕПЕЛЯ.