Головна Військо Щоб юнаки Волині не гинули, тим більше – на чужих війнах

Щоб юнаки Волині не гинули, тим більше – на чужих війнах

3160

8 загинуло під час війни та 19 після. Ця сумна статис­тика характеризує кількість людських втрат Любомльсь­кого та Шацького районів від війни в Афганістані. Усього виконувати інтернаці­ональ­ний обов’язок в цю країну ви­ру­шило 120 юнаків тодішнього Любомльського району.

Ті, хто пережив страшну вій­ну, їх рідні, влада та духо­венство відкрили 19 липня в Любомлі пам’ятний знак та поклали до нього квіти. На гра­нітній стелі викарбувано вісім юних облич. Вони не повер­нулись додому. Серед них і двоє наших земляків – Воло­димир Хомич із с. Під­ма­но­­ве та Василь Саган із с. Пульмо.

Голова облдержадмі­ніс­т­ра­­ції Борис Клімчук, пере­рі­заючи символічну стрічку пе­ред пам’ятним знаком, зазна­чив: «Незалежна Україна не примушує своїх синів та до­чок воювати в інших країнах, щоб наводити там порядок. Кожен народ чи кожна держа­ва має право сама давати собі раду. Втручання зі сторони до­б­ром ніколи не закінчується».

«Відкриваючи обеліски, ми не тільки вшановуємо пам’ять тих людей, які загинули, чи тих, кому й сьогодні сняться афган­ські бої. Ми робимо «зарубки» у національній пам’яті – щоб більше ніколи юнаки Волині не гинули, тим більше – на чужих вій­нах, щоб не було могил че­рез військові дії. Я хочу, щоб ми жили з Богом і під Богом», – підкреслив Борис Клімчук.

Пам’ятний знак воїнам-афга­н­цям в Любомлі виготов­ле­но та встановлено за кошти бла­годійників. Це вже третій па­м’я­тник воїнам-інтерна­ціоналіс­там, який відкрито в області з початку року.

Шацьку делегацію очолив го­лова Шацької РДА Володи­мир Найда, який прибув на міс­це події з воїнами-афганцями Шацького району.

Довідка. Перше відкриття па­м’ятника загиблим воїнам-афган­цям в Любомлі відбува­ло­­ся у далекому 1993 році і в часі збіглося з відзначенням Дня Перемоги. Однак за два десятиліття, що минули від­тоді, стела з фотографіями наших земляків, які полягли, виконуючи інтернаціональний обов’язок, під впливом кліма­тичних умов почала руйну­ва­тися. Окрім того, після рекон­струкції центральної частини міста вона не вписувалася у загальний вигляд, тож вир­і­шено було дати пам’ятнику нове життя і заодно перенес­ти його у більш людне місце – міський парк. Символічно, що відкриття меморіалу, тепер вже доповненого дзвіницею, проводилося в рамках уро­чис­тостей з нагоди 69-ї річ­ниці визволення Любомль­сь­кого та Шацького районів від фашистських загарбників.

На фото: Дмитро Петрович Хомич з с. Підманове, батько афган­ця Володимира Хомича, розмовляє з головою обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Григорієм Павловичем.