Головна Військо Почалося відродження української армії

Почалося відродження української армії

3036

В країні відновлено таку державну військову формацію, як Національна гвардія України. З 1991 по 2000 рік (саме стільки часу вона існувала), виявляється, була ще потреба захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, її громадян, а потім відпала. Через 14 років той, хто називав себе старшим братом, напав на роззброєну і ослаблену революційними подіями Україну, окупував частину її території і поглядає хижим оком на іншу. Багато знайшлося розумників, які закликали відразу розпочинати бойові дії і гнати російського агресора з української землі. От тільки кому гнати і чим воювати? Як пише один з користувачів Фейсбук Євген Гараздій, «…з незаправленими гелікоптерами, БТРами без акумуляторів, без розвідданих? Їй (українській армії. – Авт.) протистоїть російська армія з боєздатною технікою, укомплектована, з чітко прописаними планами в умовах зруйнованої ППО України, п’ятої колони на Сході і недієздатних силових структур. Стан грузинської армії в 2008 був набагато кращим, а результат всі знають. Якби наприкінці лютого ВСУ розпочали бойові дії, 8 березня росіяни зустрічали б у Києві. На це вони і розраховували. Що ж відбулося насправді? Більшість боєздатних підрозділів РФ ізольовані в Криму; Росію, яка витрачає на інтервенцію до 400 мільйонів доларів у день, світ дотискає економічними санкціями; Україна зберегла незалежність і створила армію». Важко не погодитися з цими словами.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила закон про створення Національної гвардії. За таке рішення проголосували 262 народних депутати з 330 зареєстрованих у сесійній залі. У повному складі не голосувала за закон фракція КПУ, а з регіоналів підтримав закон лише 1 депутат. За словами голови Верховної Ради Олександра Турчинова, створена на базі МВС Нацгвардія виконуватиме правоохоронні функції та службово-бойові завдання, як в умовах мирного часу, так і у разі введення надзвичайного стану. Відповідно до закону, загальна чисельність Національної гвардії України не перевищуватиме 60 тисяч військовослужбовців. У разі необхідності чисельність Національної гвардії України може бути збільшена. У взаємодії зі Збройними Силами України  солдати-гвардійці будуть брати участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення бойових дій.

В ці дні, коли над Україною нависла небезпека війни, напевно, не лишилося жодної байдужої до долі держави людини. Бажання захищати незалежність країни і цілісність її кордонів висловили і військовослужбовці запасу, і численні добровольці – молоді і літні люди, чоловіки і жінки. Триває запис до Національної гвардії і в Любомльському військовому комісаріаті, де готовність стати на захист України висловили чимало жителів Шацького району. Інформація про їх кількість із певних причин не розголошується.

– Насамперед мобілізації підлягають ті, хто служив в армії раніше, мають військово-облікову спеціальність і здорові фізично. На сьогодні нами вже здійснено часткову мобілізацію, із військовослужбовців запасу сформовано підрозділ, проведено необхідні навчання. Усі новоприбулі військовослужбовці морально і фізично готові стати на захист України, – розповів підполковник Андрій Бережний, військовий комісар Любомльського ОРВК.

На часі – наступні етапи мобілізації, в тому числі і комплектування військових частин. Українці бачать, як оперативно і без бюрократичних розгойдувань починає зміцнюватися обороноздатність країни. Водночас розуміють, що ситуація з фінансуванням армії є катастрофічною. Тому й підтримують Збройні Сили України, демонструючи при цьому вищий ступінь патріотизму.

На рахунок Міністерства оборони України в рамках допомоги військовослужбовцям населення перерахувало понад 50 млн. грн. Про це заявив заступник міністра оборони Леонід Поляков на брифінгу у Кабінеті міністрів. Кошти продовжують надходити. Також, за його словами, тривають переговори з партнерами, які пообіцяли Україні військову та матеріальну допомогу. Після дзвінків українців на єдиний мобільний номер «565» на підтримку армії перераховано 5,57 млн. грн.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.

На фото: військовий комісар, підполковник Андрій Бережний під час інструктажу з новобранцями.

P.S. Для тих, хто бажає підтримати Збройні Сили України, Міноборони відкрило рахунки в Державній казначейській службі України. Одержувач – Міністерство оборони України,код ЄДРПОУ: 00034022, банк: Державна казначейська служба України, м. Київ, код Банку МФО: 820172. Реєстраційні рахунки: 31254307218611 – матеріально-технічне забезпечення, 31257304218611 – медичне забезпечення.

Банківські реквізити Волинського обласного військового комісаріату для зарахування коштів у якості благодійної допомоги. Одержувач – Волинський обласний військовий комісаріат, код ЄДРПОУ: 08013516, банк: Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області, код банку МФО: 803014. Реєстраційний рахунок: 31254601002570.

Кошти для допомоги військовим частинам, які дислокуються на території Волинської області, можна переказувати на благодійний рахунок: р/р 26006055500199 в ПАТ «КБ ПриватБанк», МФО 303440, код 20129977, отримувач – Волинська обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану, призначення платежу – благодійний внесок для розподілу військовим частинам, дислокованим на Волині.

За інформацією щодо надання допомоги звертатися у обласний військовий комісаріат за номером телефону: (0332)25-25-21.