Головна Військо Деякі регіони Волині пасуть задніх із мобілізації

Деякі регіони Волині пасуть задніх із мобілізації

2801

Чергове засідання ради оборони області, що відбулося вчора, 20 листопада, розпочалося з представлення першого заступника начальника Луцького прикордонного загону – начальника штабу Миколи Скарвінка – йдеться на сайті Волинської ОДА.

Потому, після озвучення головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком питань порядку денного, учасники ради оборони приступили до їх обговорення.

Про ведення військового обліку….

Про створення ефективної системи військового обліку військовозобов’язаних присутніх поінформував т.в.о обласного військового комісара Геннадій Лічман. Зокрема, він зауважив, що у цьому напрямку в області має бути налагоджена тісна співпраця військових комісаріатів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Однак, мають місце факти, коли не всі суб’єкти господарювання надають відповіді на запити військкоматів про військовозобов’язаних працівників. Окрім того, не у всіх районах проведена й звірка списків військовозобов’язаних, зокрема, якісні та кількісні показники.

– Не виникає питань щодо ведення облікових списків у Горохівському, Луцькому, Ківерцівському, Маневицькому, Старовижівському районах та місті Луцьку, – наголосив т.в.о обласного військового комісара. – Гірше організовуються заходи в Іваничівському Локачинському, Турійському районах, де звірки проведені лише на 30-35 %, та Любешівському – на 60 %.

На переконання Геннадія Лічмана, формальний підхід у цьому – недопустимий. Наразі, відповідно до плану, загалом такі звірки облікових списків проведені на 80 %, проте до 18 грудня ця робота має бути завершена повністю. Позаяк якісно проведена робота з впорядкування списків військовозобов’язаних стане запорукою проведення на належному рівні мобілізаційних заходів щодо забезпечення людськими та транспортними ресурсами.

У свою чергу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, звертаючись до голів райдержадміністрацій, міських голів та представників облвійськкомату, наголосив:

– Ми не маємо права бути не готовими до мобілізаційних заходів 2016 року. Основним проблемним питанням попередніх хвиль мобілізації були не уточнені списки. Відтак, не потрібно чекати, поки Президент підпише черговий Указ про проведення мобілізації.

На переконання Володимира Петровича, якщо певні суб’єкти господарювання уже не надають, відповідно до запитів військкоматів, відомостей про своїх працівників, які є військовозобов’язаними, то необхідно вживати рішучі дії. Таких підприємців, відповідно до чинного законодавства, чекає адміністративна відповідальність.

За інформацією Геннадія Лічмана, в області заплановані заняття з працівниками, які є відповідальними за ведення військового обліку на підприємствах, установах та організаціях. Разом з тим, голова облдержадміністрації порекомендував керівникам районів та міст, а також районним військовим комісарам у грудні провести зустрічі з новообраними сільськими та селищними головами, позаяк для них це – новий напрямок роботи. Особливу увагу, зауважив Володимир Гунчик, слід приділити тим районам, де створені нові комісаріати.

Осінній призов громадян на строкову військову службу…

Не менш важливим для Волині залишається питання про осінній призов громадян на строкову військову службу. Відтак, т.в.о обласного військового комісара Геннадій Лічман поінформував членів ради оборони області про хід виконання основних завдань осіннього призову. Загалом, протягом жовтня-листопада Волинська область повинна відправити до військових частин 308 призовників. Прикро, але мають місце факти, коли юнаки не бажають проходити строкову військову службу, а відтак не з’являються на призовні комісії.

– Найбільше громадян не з’явилось на комісії у Шацькому, Ратнівському, Старовижівському, Любешівському, Камінь-Каширському та Ковельському районах, а також містах Ковелі та Нововолинську, – наголосив Геннадій Лічман. – Щодо безпосередньо призову, то найкраща ситуація – у Маневицькому районі, позаяк там призовна комісія план виконала на 100 %. На належному рівні спрацювали й у Луцькому, Локачинському, Любешівському районах та місті Луцьку. Наразі 201 призовник уже відкомандирований до військових частин.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик переконаний:

– Завдання по призову має бути виконане. Це не є мобілізація, люди не направляються у зону бойових дій, а проходять строкову військову службу у відповідності до законодавства України про військовий обов’язок.

Відтак, керівник виконавчої гілки влади області зобов’язав керівників районів та міст спільно з військовими комісарами активізувати роботу у цьому напрямку, а разом з тим й завершити облаштування 6-ти новостворених райвійськкоматів.