Головна Військо Учасник АТО із с. Пульмо отримав нагороду до річниці битви за м....

Учасник АТО із с. Пульмо отримав нагороду до річниці битви за м. Дебальцеве

3211

Командир взводу 128-ї окре­мої гірсько-піхотної бригади лей­тенант Роман Німець до річниці битви за м. Дебальцеве отри­мав медаль «За оборону рідної дер­жави». Громадські активісти з Всеукраїнського об’єднання «Країна» вручають цю нагороду учасникам АТО за мужність, са­мо­відданість та зразкове вико­нання службового обов’язку.

Роман Німець народився 1993 року в с. Пульмо. Ще в ю­них роках обрав професію вій­ськового – навчався в Луцькому військовому ліцеї, згодом отри­мав і другий диплом – Львівської академії сухопутних військ.  З по­чатку бойових дій військовий перебуває у вирі подій на бу­рем­ному сході України. Населені пункти прифронтової Луганщи­ни, околиці Луганського аеропорту, до­нецьке місто Дебальцеве бу­ли одними з найбільш гарячих точок зони проведення антитерорис­тич­ної операції.

З грудня 2014-го по лютий 2015-го року Роман Німець ра­зом з побратимами мужньо три­мали оборону Дебальцевого. Було складно, адже сили – не­рівні, на нашу піхоту ворог ки­нув колони танків і БМП. Зі слів військового, якби командування підсилило позиції, які великими зу­силлями утримувалися ук­раїн­ськими бійцями, місто не пе­рейшло б до рук російської армії та проросійських бандфор­му­вань. Утім, оцінка цих подій вій­сь­ковослужбовцем – одноз­начна: Дебальцеве є не пораз­кою, а успіхом, стратегічною пе­ре­могою.

– Зі сторони все виглядало так, що ми знаходимося в ото­ченні. Утім, своїх позицій бійці не залишили, трималися, як могли, а після наказу вийшли з те­риторії, на якій ворог пла­нував ще один котел, з най­мен­шими втратами, – розповів Ро­ман.

Війна надовго увійшла в життя професійного війсь­ко­вого. Зараз у Романа Німця пе­ріод відносного спокою – він пе­ребуває на навчальному полі­гоні «Широкий лан» Миколаїв­ської області. Саме там і знай­шла бійця його перша нагорода. Хочемо, щоб Роман знав – зем­ляки пишаються ним і вірять, що з такими мужніми захисни­ками ми всі в безпеці.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.