Головна Військо Заручник дикої мобілізації з Ратнівщии не піде у штрафбат

Заручник дикої мобілізації з Ратнівщии не піде у штрафбат

3068

Справедливість є-таки! Батька двох дітей і доглядальника двох інвалідів із Ратнівщини — заручника дикої мобілізації та провінційного кривосуддя — не посадять у тюрму й не відправлять у штрафбат. Кримінальну справу відправлять на новий розгляд…

Ось що повідомляє hromadske.volyn.ua: 

18 листопада Апеляційний суд у Луцьку скасував вирок Володимир-Волинського місцевого суду щодо  солдата 51-ї ОМБ Павла Середюка.  Тоді його засудили через нібито непокору і відмову відбути з військової частини на полігон Широкий Лан (Миколаївська область).

Середюк був призваний під час другої хвилі мобілізації. Сільський голова зателефонував йому вночі — наказав прибути у військкомат. О 6-й ранку Середюк уже був на місці. Мобілізували його без належного медичного огляду і без урахування сімейних обставин. Чоловік є піклувальником батьків-інвалідів, виховує двох дітей і чекав на поповнення у родині. Через тривалу відсутність годувальника родини його дружина втратила дитину.

18 червня під час шикування на плацу військової частини тимчасовий виконувач обов’язків командира майор Андрій Якимков усно наказав військовослужбовцям відбути на полігон Широкий Лан. У списку був і Павло Середюк. Він, як і десяток інших хлопців, відмовився покидати військову частину через складні сімейні обставини. До того ж, чекав позитивного рішення комісії в Дніпропетровську про звільнення від військової служби, яке мало надійти впродовж трьох днів, але не надійшло ще й досі.

— Ця справа стосується не конкретно Середюка, – каже адвокат Василь Нагорний, – це проблема «дикої» мобілізації, яка відбулася на Волині.

Прокурор Сергій Пушкарчук наполягав на відхиленні апеляції. Мовляв, Середюк мав виконати наказ, бо не був звільнений від мобілізації.

Ані обвинувачення, ані захист не клопотали про повторне дослідження доказів, тож остаточно вирішити цю справу в Апеляційному суді неможливо. Як повідомила головуюча на засіданні Лідія Хлапук, суд ухвалив частково задовільнити апеляцію. Рішення суду першої інстанції скасували. Справу направили на новий судовий розгляд до Володимир-Волинського місцевого суду, але з іншим складом суддів.