Головна Звернення Скільки разів на рік повинні грейдеруватися комунальні дороги?

Скільки разів на рік повинні грейдеруватися комунальні дороги?

14837

Хоч за останні роки значно покращилася ситуація із фінансуванням робіт з капітального ремонту доріг комунального значення населених пунктів та їхнє утримання в належному стані, але скарги людей на стан доріг не припиняються. Так, зокрема, жителі кількох вулиць селища Шацьк скаржаться, що грейдеруються дороги тільки раз у рік перед Великодніми святами, а вже тепер по вулицях ні ходити, ні їхати велосипедами чи автомобілями неможливо через велику кількість ям. Жителі селищної ради нарікають не лише на частоту грейдерувань, а й на якість цих робіт. Подекуди навіть і не видно, чи був там той грейдер, чи так проїхався…

Віталій Яльницький, заступник селищного голови з питань виконавчого апарату селищної ради, розповідає, що загалом у цьому році на утримання доріг комунального значення Шацької селищної ради, включно з усіма видами роботи, було передбачено 457 тис. 187 грн., з них субвенції з державного бюджету – 288 тис. 168 грн. Як бачимо, ситуація із фінансуванням з державного бюджету на утримання доріг тепер набагато краща, ніж була кілька років тому.

– Сьогодні зроблено капітальний ремонт вул. Лесі Українки (протяжність 261 м, на що витрачено включно з розробкою документації та експертизою 81 тис. грн.), вул. Природна (76 тис. 680 грн.), зроблено поточний ремонт частини провул. Ярини Смоляр (21 тис. 546 грн.), завершується поточний ремонт частини вул. 8 Березня (30 тис. 568 грн.) та 1 Травня (37 тис. 568 грн.), – розповідає Віталій Васильович. – Стосовно капітального ремонту вулиць Набережна та інших, прилеглих до озер Велике Чорне та Люцимер, стан яких є не надто хорошим, то найближчим часом проводити такі дороговартісні ремонти немає сенсу, оскільки незабаром розпочнуться роботи із каналізування. Нині цей проект пройшов усі експертизи та проводиться тендер по визначенню генпідрядника. Тож поки що ці вулиці будуть лише грейдеруватися. В наших планах – провести капітальний ремонт частини вул. Набережна. Саме грейдерування доріг комунального значення проводиться лише при потребі. Виконавцем цих робіт є Шацька філія Любомльського Автодору, про що між Шацькою селищною радою та названою структурою укладено угоду. Сьогодні вже тривають ці роботи по населених пунктах селищної ради, які за кілька днів завершаться.

До кінця року в нас залишилися невикористаними ще 38 тис. грн., за які планується проводити очищення вулиць від снігу. Ми повинні бути готовими до того, що зима, можливо, настане рано.

Нагадаємо читачам, що в 2013 році на проведення в Шацькому районі ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності заплановано освоїти 1 072 644 грн. При розподілі коштів між об’єктами враховувалося першочерговість, обсяг зношеності, важливість та інтенсивність руху по вулицях.

Віта ШЕПЕЛЯ.