Головна Політика Села Пульмівської сільської ради живуть своїми проблемами

Села Пульмівської сільської ради живуть своїми проблемами

4791

26 травня відбувся виїзний прийом громадян головою Шацької районної ради Сергієм Карпуком у селах Пульмівської сільської ради.

У селах Вільшанка та Кошари проживають разом 86 жителів, тож відповідно й таких проблем, які мешканці селища чи більших сіл не відчувають, у них – чимало. Одне з приміщень, яке ще більш-менш збереглося у селі Вільшанка, – клуб-бібліотека де  тепер за кошти фонду «Патріоти Волині» (вже використано на придбання матеріалів) та силами жителів села проводиться ремонт. Там буде розташовуватися ще й ФАП. Та коштів на завершення ремонту не вистачить, тому вільшанці попросили Сергія Карпука допомогти фінансово та передбачити кошти на це в районному бюджеті. Голова районної ради пообіцяв, що буде старатися знайти кошти на завершення ремонту як із залишків медичної субвенції, так і в районному бюджеті. Депутат сільської ради Юрій Кот скаржився на те, що у колишньому колгоспному (тепер розпайованому) приміщенні, яке хоче викупити інвестор, хтось починає красти шифер та виносити із середини залізо на металолом, а поліція злодіїв шукає не надто інтенсивно. Сергій Карпук попросив депутата написати відповідне звернення у районну раду, оскільки землі та приміщення колишнього колгоспу й справді могли б привабити інвесторів на сільську територію. Просили люди вирішити питання із пропуском місцевих жителів за прикордонну смугу, де хороший сінокіс та можливість порибалити; зробити щоденним маршрут до районного центру, який тепер курсує лише у базарні дні; зробити освітлення центральної вулиці; посприяти встановленню на вежу мобільного зв’язку підсилювача, оскільки в селі часто включаються білоруські мережі зв’язку; дати роз’яснення про те, кому і на скільки у травні підвищилися пенсійні виплати та як робився перерахунок.

Чи не найбільше жителів прийшло на прийом у селі Залісся. Тут мешканці стурбовані розростанням вшир місцевого сміттєзвалища, яке вже загородило дорогу для під’їзду до городів. Люди визнають, що й самі винні в цьому, та просять прибрати сміття та загородити ту площу, аби вона була більш-менш впорядкованою. Сергій Карпук дав пропозицію укласти договір на вивезення сміття із КП «Будинкоуправління» або просити сільську раду організувати постійний вивіз сміття від населення. Скаржилися люди й на відсутність пасовища для худоби та землі для ведення сільськогосподарських робіт для тих, хто не має паїв, адже землі, які були у колгоспі, або розпайовані, або заліснилися чи знаходяться у резерві. Сергій Карпук дав доручення сільському голові Русланові Кушніру віднайти землі для потреб жителів села, узгодивши це із районним та обласним Держгеокадастром (землями за межами населених пунктів розпоряджаються саме вони). Сільський голова пообіцяв, що вирішить цю проблему, бо є можливість надати землі для сільськогосподарських робіт із земель запасу сільської ради, та вирішити проблему із місцевим сміттєзвалищем.

Сільськогосподарські роботи та підготовка до літнього сезону позначилися на тому, що на прийом до голови районної ради в Пульмі прийшла лише одна людина – Віра Гловацька, просивши допомогти вирішити деякі особисті проблеми. Руслан Кушнір також висловив побоювання, що цього року бюджет Пульмівської сільської ради може залишитися без туристичного збору, оскільки люди минулого літа, сплативши збір в розмірі 1% від отриманого доходу, вже за останні місяці мали зареєструвати свої доходи та сплатити ще 20% податку з доходів фізичних осіб та військовий збір, що вилилось людям у кругленькі суми. Голова каже, що в Пульмі люди не мають від туризму таких доходів, як жителі села Світязь, натомість змушені були заплатити податки, нараховані податківцями району. Навчені таким досвідом люди, за словами сільського голови, навряд чи будуть тепер платити туристичний збір, відповідно й сільська рада втратить частину доходів. Можливо, аби цьому запобігти, на початку цього року з людьми потрібно буде провести роботу та роз’яснити норми податкового законодавства, можливість реєструвати підприємницьку діяльність та сплачувати податки.

Віта ШЕПЕЛЯ.